Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Zpravodajství / Zpravodajství - všechny zprávy

Zpravodajství - všechny zprávy

Na NDŽ si návštěvníci u stánku ČD vyzkoušeli virtuální realituNa NDŽ si návštěvníci u stánku ČD vyzkoušeli virtuální realitu

2.12.2024 - Tým Českých drah Spolupráce se školami se koncem října zúčastnil Národního dne železnice 2024 v České Třebové. Na stánku národního dopravce měli návštěvníci možnost vyzkoušet si virtuální realitu, vžít se do role vlakvedoucího a simulovat důležité úkony před odjezdem vlaku.

Celý článek »

 

Modelářský kroužek v Českých Velenicích slaví jubileumModelářský kroužek v Českých Velenicích slaví jubileum

29.11.2024 - Právě v těchto dnech je tomu již 40 let, kdy v Českých Velenicích byl při zdejší střední odborné škole založen modelářský kroužek. V přízemí budovy Domova mládeže v Revoluční ulici, která je situována v blízkosti zdejší železniční stanice, je umístěno modelové kolejiště o velikosti rozchodu TT.

Celý článek »

 

Do České Lípy dorazil Zelený antonDo České Lípy dorazil Zelený anton

25.11.2024 - Druhý říjnový víkend se v České Lípě nesl ve znamení železniční nostalgie. V sobotu i v neděli se se zde totiž uskutečnily jízdy parních vlaků a historických motoráčků a návštěvníci si zároveň mohli prohlédnout výstavu vozidel v českolipském depu. Součástí doprovodného programu byla také expozice modelového kolejiště nebo ukázky historických zbraní a uniforem.

Celý článek »

 

Branický most otestoval Sergej se Šlechtičnou Branický most otestoval Sergej se Šlechtičnou

22.11.2024 - Dvě historické lokomotivy, které dohromady váží přibližně 280 tun, prověřily 17. října konstrukci pražského Branického mostu. Správa železnic jej od ledna rozšiřuje na dvojkolejný. Po první zrekonstruované koleji se jezdí už od letošního července, na druhé, nedávno dokončené, začal provoz po zátěžových zkouškách koncem října.

Celý článek »

 

České dráhy připomenou 60. narozeniny Bardotky. Vyjede na jihu MoravyČeské dráhy připomenou 60. narozeniny Bardotky. Vyjede na jihu Moravy

20.11.2024 - Legendární řada motorových lokomotiv bývalé řady T 478.1, později 751 a po modernizaci také 749, letos slaví 60 let od vyrobení prototypu. Při této příležitosti nasadí České dráhy lokomotivu T 478.1001 ve dnech 22. až 24. listopadu na vybrané pravidelné vlaky na jižní Moravě. Železniční fanoušci, odborná a laická veřejnost si tak mohou připomenout jeden z příkladů úspěšné produkce motorových lokomotiv u nás.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika