Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Jednotky STADLER pro Olomoucký kraj

 

 

Z Amsterodamu do Londýna jezdí přímé spoje

28.12.2020 - Cestování mezi metropolemi Nizozemska a Anglie se výrazně zjednodušilo. Amsterodam s Londýnem spojily přímé rychlovlaky Eurostar. Ve všedních dnech dopravce nabízí vždy dva páry vlaků. Cestující si nově prochází pasovou kontrolou přímo na nádraží. Odpadlo tedy zhruba hodinové zdržení v Bruselu. Další linky do Londýna jsou už naplánovány. Celý článek »

Z Amsterodamu do Londýna jezdí přímé spoje

Prezidenti využívají vlaků už celé stoletíPrezidenti využívají vlaků už celé století

29.12.2020 - Železnice představovala v první polovině minulého století jediný komfortní a rychlý způsob dopravy nikoliv jen po vlastech českých a moravských a slovenských, ale i po celé Evropě. Automobily byly příliš drahé a letecká doprava teprve v plenkách. Kromě toho lidé mohli po cestě pracovat anebo odpočívat v luxusních oddílech. A vlaků využívali i českoslovenští a čeští prezidenti.

Celý článek »

 

Zakládající člen dispečerského týmu kombinuje práci s během Zakládající člen dispečerského týmu kombinuje práci s během

23.12.2020 - Je nejen jedním z prvních dispečerů Českých drah, ale zároveň také dálkovým vytrvalostním běžcem, který se pravidelně účastní různých sportovních klání po celé republice. Martin Kubín v listopadu oslavil padesátiny a s manželkou, jež pracuje jako vlakvedoucí ČD, dělí nezbytnou péči o rodinu rovnoměrně mezi práci, sport a poměrně dlouhé cesty do práce a zpět. Není divu – bydlí v Trutnově a jeho pracoviště se nachází až ve vzdálené Praze.

Celý článek »

 

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika