Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Jednotky STADLER pro Olomoucký kraj

 

 

Role VUZ v projektu CARBODIN

27.7.2021 - Snahou výrobců kolejových vozidel i dopravců je i nadále zlepšovat komfort pro cestující bez ohledu na současnou situaci spojenou s šířením COVID-19, která negativně ovlivňuje zájem o cestování různými druhy veřejné dopravy. Jednou z cest jak pokračovat ve zvyšování pohody jsou inovace. A VUZ nezůstává pozadu. Připojila se k evropskému projektu CARBODIN. Ve společnosti ho má na starosti specialista Martin Kodaj. Celý článek »

Role VUZ v projektu CARBODIN

Východočeské výluky zasáhly i ČD CargoVýchodočeské výluky zasáhly i ČD Cargo

26.7.2021 - Jaro je obdobím, kdy se ve velkém začínají rozbíhat stavební a modernizační práce na celé naší železniční síti. Ani letošek nebyl výjimkou. Podívejme se na východ Čech, kde v posledních týdnech proběhlo několik výluk, při nichž musely být vlaky ČD Cargo vedeny po odklonových trasách. Ta nejrozsáhlejší, při které je omezen provoz na hlavní koridorové trati mezi Brandýsem nad Orlicí a Ústím nad Orlicí, stále probíhá.

Celý článek »

 

Vyjel první Stadler z NěmeckaVyjel první Stadler z Německa

23.7.2021 - Ve čtvrtek 17. června se na osobních vlacích z Loun do Postoloprt uskutečnila zkušební jízda prvního z celkem 22 RegioSpiderů (Stadler RS1), které ČD loni zakoupily v Německu. Od 18. června se na této trati objevují pravidelně, kvůli výlukové činnosti na infrastruktuře zatím v úseku Louny – Postoloprty. Po jejím skončení budou tyto vlaky obsluhovat celou linku U11 mezi Českou Lípou a Postoloprty. Podle probíhajících jednání s Ústeckým krajem by zde od prosince 2022 mohlo celkem devět modernizovaných vozidel plně nahradit RegioNovy.

Celý článek »

 

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika