Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Zpravodajství - všechny zprávy

Zpravodajství - všechny zprávy

ČD postaví novou správkárenskou haluČD postaví novou správkárenskou halu

21.9.2020 - V Českých Budějovicích vyroste nová hala pro údržbu osobních vlaků Českých drah. Budova za několik stovek milionů korun by měla být hotová do čtyř let. Nyní ČD zpracovávají investiční záměr a připravují vypsání veřejné zakázky na zhotovení projektové dokumentace.

Celý článek »

 

Nadace si spolupráci s ČD pochvalujeNadace si spolupráci s ČD pochvaluje

21.8.2020 - Nadace Okřídlené kolo (NOK) letos slaví 16. narozeniny. A za tu dobu se díky instituci, která pomáhá při záchraně železničních památek, podařilo zdárně dokončit několik velkých projektů. Jmenujme například rekonstrukci parního motorového vozu M 124.001 nebo parní lokomotivy 464.202, 314.303. České dráhy jsou od začátku jejím důležitým partnerem. Nyní například chystají odprodej historické techniky Národnímu technickému muzeu.

Celý článek »

 

Knihovna Českých drah pokračuje s digitalizacíKnihovna Českých drah pokračuje s digitalizací

18.8.2020 - Někdejší Ústřední technická knihovna dopravy, dnes Knihovna ČD, je svým způsobem unikátní a v republice nemá obdoby. Věnuje se odborníkům i veřejnosti. Část z více než sto dvaceti tisíc knih, časopisů, jízdních řádů, map nebo předpisů navíc čeká postupná a složitá digitalizace, která je nyní už v plném proudu. Jde ale o práci na řadu desetiletí. Momentálně je knihovna kvůli čerpání dovolených uzavřená a opět se otevře 1. září.

Celý článek »

 

ČD ukázaly modernizovaný vůz Bdmtee pro PardubickoČD ukázaly modernizovaný vůz Bdmtee pro Pardubicko

17.8.2020 - České dráhy představily 3. července prototyp sériového provedení modernizovaného vozu Bdmtee, o kterém jsme podrobně informovali v Železničáři číslo 7. Slavnostní prezentace se zúčastnili hejtman Pardubického kraje Martin Netolický se svým náměstkem pro dopravu Michalem Kortyšem a také náměstek generálního ředitele Českých drah pro obchod Jiří Ješeta.

Celý článek »

 

V Havířově fungují nové odbavovací prostoryV Havířově fungují nové odbavovací prostory

14.8.2020 - Začátkem července začaly ve stanici Havířov sloužit nové odbavovací prostory pro cestující. Původní odbavovací hala, vystavená v bruselském stylu, je nyní prázdná a po rekonstrukci bude sloužit pro volnočasové aktivity a sport.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 »

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika