Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Zpravodajství - všechny zprávy

Zpravodajství - všechny zprávy

ČD - T rozšířila bezplatnou wi-fi na pražském hlavním nádraží ČD - T rozšířila bezplatnou wi-fi na pražském hlavním nádraží

26.4.2022 - Dceřiná společnost Českých drah ČD - Telematika ve spolupráci se Správou železnic pomáhá uprchlíkům z Ukrajiny. Díky expresní montáži nových wi-fi routerů v prostorách železniční stanice Praha hlavní nádraží mají přijíždějící občané Ukrajiny od začátku března k dispozici neomezený přístup k internetu zcela zdarma.

Celý článek »

 

Na pomoc Ukrajincům vyjely i vlaky Českých drahNa pomoc Ukrajincům vyjely i vlaky Českých drah

15.4.2022 - České dráhy přepravily z ukrajinského Čopu do bezpečí zhruba 3 700 matek s dětmi a také řadu seniorů poté, co na jejich zemi na konci února zaútočila ruská armáda. Na Ukrajinu, ale i do sousedního Polska ČD vypravily několik speciálních vlaků, další pravidelné spoje zároveň posilovaly.

Celý článek »

 

Výletní vlaky se probudily ze zimního spánkuVýletní vlaky se probudily ze zimního spánku

14.4.2022 - V původně plánovaném termínu – poslední březnový víkend – začala letošní turistická sezona na železnici v Praze a Středočeském kraji. České dráhy ve spolupráci s Pražskou integrovanou dopravou, hlavním městem Prahou a Středočeským krajem začaly opět vypravovat oblíbené vlaky do známých atraktivních míst v celém regionu.

Celý článek »

 

Obnovu lanovky na Ještěd urychlí memorandum Obnovu lanovky na Ještěd urychlí memorandum

13.4.2022 - České dráhy, Liberecký kraj, statutární město Liberec a TMR Ještěd uzavřely začátkem března memorandum k obnově lanové dráhy z Liberce-Horního Hanychova na Ještěd. Podepsaná listina by podle signatářů měla pomoci připravit nejvhodnější a především nejefektivnější model spolupráce při obnově a provozu lanovky na Ještěd.

Celý článek »

 

Do Střezimíře se vydaly BardotkyDo Střezimíře se vydaly Bardotky

12.4.2022 - Dvojice motorových lokomotiv 749.250 a 749.008, přezdívané Bardotky či Barčy, nakonec stanula v čele zvláštního vlaku, který se poslední březnovou sobotu vydal z Prahy do Střezimíře a Tábora. Původně plánovaná Rosnička 464.202 nemohla kvůli přetrvávajícímu suchu a v souvislosti s ním vyhlášenému zákazu jízd parních strojů vyjet.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika