Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Zpravodajství - všechny zprávy

Zpravodajství - všechny zprávy

Na Dni železnice měl premiéru InterJetNa Dni železnice měl premiéru InterJet

19.10.2021 - Zářijové oslavy svátku železničářů vyvrcholily Dnem železnice. České dráhy v ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka představily historickou i supermoderní techniku v barvách národního dopravce. Jejich dceřiná společnost Výzkumný Ústav Železniční (VUZ) tu navíc oslavila padesáté narozeniny. Nechyběla ani tradiční noční show, tentokrát okořeněná závěrečným ohňostrojem, nebo premiéra dokumentu Parní fascinace.

Celý článek »

 

ČD při oslavách předvedly historickou i moderní technikuČD při oslavách předvedly historickou i moderní techniku

18.10.2021 - Česká Třebová, Trutnov, Aš, Praha, Olomouc a Ostrava. To byla města, která letos hostila Regionální dny železnice. České dráhy na nich spolu s partnery přivítaly tisíce lidí, předvedly historickou i moderní techniku a uspořádaly řadu vyjížděk a vyhlídkových jízd. V Aši a Olomouci si navíc návštěvníci připomněli zajímavá výročí. Akce si nenechaly ujít tisíce lidí.

Celý článek »

 

Do modernizace vozidlového parku ČD investují miliardyDo modernizace vozidlového parku ČD investují miliardy

15.10.2021 - Budoucnost regionální dopravy. To bylo téma, které na zasedání Komise dopravy Asociace krajů ČR, konaném ve Zkušebním centru VUZ u Cerhenic, prezentoval náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu Jiří Ješeta.

Celý článek »

 

Handicapované převezl InterPanterHandicapované převezl InterPanter

13.10.2021 - Speciální vlak vypravily koncem září České dráhy z Prahy do Ostravy na předávání cen Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) Mosty. V nízkopodlažním speciálu, vedeným elektrickou jednotkou InterPanter, se na akci svezli nejen cestující mířící na předávání cen v čele s Václavem Krásou, předsedou NRZP, ale i generální ředitel a předseda představenstva ČD Ivan Bednárik, náměstek generálního ředitele pro osobní dopravu Jiří Ješeta a další významní hosté.

Celý článek »

 

 Salonek hostil setkání dopravců zemí V4 a ÖBB Salonek hostil setkání dopravců zemí V4 a ÖBB

7.10.2021 - Výměna zkušeností s implementací systému údržby ECM podle IV. železničního balíčku, instalací ETCS a se schvalováním modernizovaných vozidel byla hlavním tématem setkání vedení Českých drah se svými protějšky z rakouských ÖBB, maďarských MÁV-START, polských PKP-IC a slovenských ZSSK. Jednání se uskutečnilo ve vládním salonku pražského hlavního nádraží.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika