Železničář / Hlavní zprávy / Hlavní zprávy - všechny zprávy
Hlavní zprávy - všechny zprávy
Vyzkoušel si práci u soukromníka, teď je zpět u Českých drah
21.11.2019 - Absolvoval dopravní průmyslovku a začal pracovat jako strojvedoucí pro tehdejší ČSD, později České dráhy. V roce 2008 se Jiří Vondra rozhodl odejít do soukromého sektoru, kde působil nejen jako strojvedoucí, ale i jako provozní ředitel či vedoucí provozu. Vyčerpanost a také náročné a zdlouhavé dojíždění za prací přes celou republiku ho nakonec přiměly přehodnotit priority a vrátit se zpět k Českým drahám.
Inovace jsou příležitostí a výzvou
20.11.2019 - Účast vysoce odborně specifických subjektů ve výzkumných projektech je nezbytnou součástí pro zajištění úspěchu a stability firmy. Úspěch je velmi závislý i na míře inovace, kterou je subjekt schopen udržovat odbornou zdatnost, a tím i jeho konkurenceschopnost. Pro Výzkumný ústav železniční je sledování a současně i spolutvorba inovací v podstatě povinná.
ČD i letos podporují Movember. Připojte se i vy
20.11.2019 - Listopad se už tradičně stal obdobím pro charitativní událost zvanou Movember. České dráhy, SŽDC a Drážní úřad se rozhodly, že i letos tuto akci společně podpoří.
Zahájen předprodej jízdenek na vánoční svátky
19.11.2019 - České dráhy ve svém e-shopu zahájily předprodej jízdenek na nový jízdní řád 2020, který začne platit 15. prosince. Od 1. listopadu si mohou cestující koupit v e-shopu ČD a v aplikaci Můj vlak jízdenky na cesty o Vánocích. Doba předprodeje je až 60 dní a zahrnuje také cesty o Vánocích.
JŘ 2020: Posílená dálková doprava a railjety ČD do Berlína
19.11.2019 - Úderem půlnoci mezi 14. a 15. prosincem 2019 vstoupí v platnost nový jízdní řád pro rok 2020. České dráhy již představily nejvýraznější novinky dálkové vnitrostátní a mezinárodní dopravy. Zejména díky větší objednávce dopravní obslužnosti a úspěšné spolupráci se zahraničními partnery se nabídka dále rozšíří. Například do Berlína vyjede railjet, více vlaků zavítá i do Polska a Rakouska. Nové rychlíky vyrazí i z Prahy do Třeboně a Českých Velenic. Co dalšího ČD chystají?