Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Vlak Lustig připomněl období holocaustu

Vlak Lustig připomněl období holocaustu

22.9.2016 – autor: JOSEF HOLEK

Pražské nádraží v Bubnech v posledním srpnovém týdnu hostilo sedmičku divadelních představení psychologického dramatu Arnošta Lustiga Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou.

Vlak Lustig připomněl období holocaustu

Kulturní událost nesla podtitul Vlak Lustig – Vlak záchrany. Připomněla období holocaustu, respektive nacistické transporty křižující během druhé světové války Evropu. Pořadatelé se rozhodli, že letošní ročník věnují Číně, která svou bezvízovou politikou vůči židovským obyvatelům zachránila třicet tisíc lidí. Představení se odehrála v rámci XVII. ročníku mezinárodního festivalu česko-německo-židovské kultury Devět Bran 2016. Partnerem a podporovatelem celého projektu je i Skupina ČD.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 3.4

Další články této rubriky

Cyklisté se vrátili do vlaků Českých drahCyklisté se vrátili do vlaků Českých drah

24.6.2022 - Po dvou letech, kdy cestování výrazně ovlivňovala protiepidemická opatření, se do vlaků Českých drah ve velkém vrátili i turisté s jízdními koly. Jejich přeprava na jaře prakticky dosáhla úrovně roku 2019, tedy před vypuknutí… »

Prahu s Vídní přes Gmünd spojí Silva NorticaPrahu s Vídní přes Gmünd spojí Silva Nortica

22.6.2022 - České dráhy ve spolupráci s rakouským dopravcem ÖBB letos obnoví přímé vlakové spojení mezi Prahou a Vídní po historické trati Františka Josefa přes Tábor. Jeden pár vlaků v pracovní dny a také dva páry o víkendech propojí… »

Chystá se další Léto na BechyňceChystá se další Léto na Bechyňce

20.6.2022 - Po naší první elektrifikované trati budou o sobotách od 2. července do 27. srpna opět jezdit historické elektrické vlaky vedené lokomotivou, které se říká Bobinka. A pokud se podaří včas dokončit rozsáhlou opravu motorů a osadit… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika