Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Šachový vlak znovu vyráží na cestu Evropou

Šachový vlak znovu vyráží na cestu Evropou

20.9.2016 – autor: REDAKCE

Již šestý podzim protne střední Evropu trasa zvláštního vlaku plného šachových figurek a mistrů hry králů.

Šachový vlak znovu vyráží na cestu Evropou

Šachový vlak 2016 pojede ve dnech 7. - 11. října z Prahy přes Regensburg, Innsbruck a Salzburg do Českého Krumlova, odkud se vrátí do výchozí stanice. Během jízdy mezi jednotlivými etapovými městy proběhne desetikolový turnaj v rapid šachu. Loňského ročníku se zúčastnilo rekordních 120 hráčů z 19 zemí světa včetně tří velmistrů. České dráhy, které jsou tradičním partnerem akce, na dopravu vlaku po území ČR opět vypraví lokomotivu 362.039 s tematickým šachovým polepem. Více informací a podmínky účasti najdete na http://praguechess.cz.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 3.75

Další články této rubriky

Cyklisté se vrátili do vlaků Českých drahCyklisté se vrátili do vlaků Českých drah

24.6.2022 - Po dvou letech, kdy cestování výrazně ovlivňovala protiepidemická opatření, se do vlaků Českých drah ve velkém vrátili i turisté s jízdními koly. Jejich přeprava na jaře prakticky dosáhla úrovně roku 2019, tedy před vypuknutí… »

Prahu s Vídní přes Gmünd spojí Silva NorticaPrahu s Vídní přes Gmünd spojí Silva Nortica

22.6.2022 - České dráhy ve spolupráci s rakouským dopravcem ÖBB letos obnoví přímé vlakové spojení mezi Prahou a Vídní po historické trati Františka Josefa přes Tábor. Jeden pár vlaků v pracovní dny a také dva páry o víkendech propojí… »

Chystá se další Léto na BechyňceChystá se další Léto na Bechyňce

20.6.2022 - Po naší první elektrifikované trati budou o sobotách od 2. července do 27. srpna opět jezdit historické elektrické vlaky vedené lokomotivou, které se říká Bobinka. A pokud se podaří včas dokončit rozsáhlou opravu motorů a osadit… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika