Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Olomoucký kraj kompletně integrován

Olomoucký kraj kompletně integrován

29.9.2016 – autor: MARTIN HARÁK

Synonymem pro dokončení celokrajské dopravní integrace v Olomouckém kraji se stalo letošní 1. září. Na jednu jízdenku nyní mohou cestující jezdit jak vlaky, tak i autobusy nebo tramvajemi.

Olomoucký kraj kompletně integrován

Jízdné v tarifu IDSOK platí nejen ve všech osobních a spěšných vlacích, včetně autobusů objednávaných krajem, ale také ve vozidlech městských hromadných doprav. V Olomouckém kraji byly před několika lety zapojeny nejprve železniční tratě na Jesenicku, včetně regionálních autobusů a Železnice Desné. V letech 2013 až 2015 se do Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje začlenilo několik dalších železničních tratí jako například trasy z Prostějova do Dzbelu nebo z Olomouce přes Hrubou Vodu do Moravského Berouna a nakonec se k 1. září zapojilo zbývajících šest tratí.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4

Další články této rubriky

RegioSpider vyjel na trať z Postoloprt do České LípyRegioSpider vyjel na trať z Postoloprt do České Lípy

11.10.2021 - Na lince U11 Postoloprty – Louny – Česká Lípa nově nasazují České dráhy čtyři motorové vozy řady 841.2 Stadler RegioShuttle RS1. Celkem 22 vozů zakoupily ČD na konci loňského roku od německého dopravce SWEG. Vlaky projdou… »

 Do Hamburku v budoucnu pojedou Taurusy Do Hamburku v budoucnu pojedou Taurusy

8.10.2021 - Do roku 2025 hodlají České dráhy pořídit další tři vícesystémové lokomotivy Siemens Taurus. Dvě už firma ve svém vozidlovém parku má, další čtyři zakoupila před pár týdny od společnosti Wiener Lokalbahnen Cargo. Stroje řady… »

 Salonek hostil setkání dopravců zemí V4 a ÖBB Salonek hostil setkání dopravců zemí V4 a ÖBB

7.10.2021 - Výměna zkušeností s implementací systému údržby ECM podle IV. železničního balíčku, instalací ETCS a se schvalováním modernizovaných vozidel byla hlavním tématem setkání vedení Českých drah se svými protějšky z rakouských… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika