Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Doplňkové služby se těší u cestujících velké oblibě

Doplňkové služby se těší u cestujících velké oblibě

2.12.2015 – autor: PETR SLONEK

Málokdo začíná svou cestu na nádraží a končí ji na jiném. Stále větší oblibě se proto v posledních době těší doplňkové služby, které mimo jiné nabízejí alternativy pro „první a poslední míli“. České dráhy nabízejí svým zákazníkům například kombinaci železnice a taxíku za výhodné ceny či možnost parkování v bezprostřední blízkosti nádraží rovněž za velmi zajímavých podmínek. A to zdaleka není vše.

Doplňkové služby se těší u cestujících velké oblibě

Každého, kdo jezdí na nádraží autem, potěší rozšíření služeb ČD Parking do dalších měst. K Praze, České Třebové, Plzni a Pardubicím nově přibyla parkovací místa také v Otrokovicích a ve Starém Městě u Uherského Hradiště. V Praze zaparkujete v komplexu Wilsonova u hlavního nádraží nebo v Parking Centru (dříve garáže Slovan). Vyhrazená parkoviště pro zákazníky ČD jsou také v České Třebové v podzemním parkovišti na náměstí Jana Pernera, v Plzni v Garážích Plzeň (U Ježíška) a u hlavního nádraží v Pardubicích na náměstí Jana Pernera.

Nově jsou k dispozici parkovací místa v Otrokovicích a ve Starém Městě u Uherského Hradiště.  V Nádražní ulici v Otrokovicích je deset parkovacích míst, ve Starém Městě v ulici Nádražní dokonce patnáct míst. Cenový tarif je v obou případech stejný, parkování za jeden den je  zdarma, za dva dny uhradí zákazník pouhých 20 Kč. Nabídka platí pro cestující, kteří jezdí vlakem na vzdálenost delší než 100 km. Stačí si v e-Shopu ČD při koupi jízdenky rezervovat i parkovací místo. Více na www.cd.cz/cdparking.

S ČD Taxi za výhodné ceny

Pro cestující, kteří se potřebují rychle dostat z nádraží, je určena služba ČD Taxi. Držitelům In Karet a jízdních dokladů ČD v libovolné hodnotě přináší výhodné ceny. ČD Taxi jsou připraveny v Hradci Králové a v Českých Budějovicích, konkrétně u společností TAXI Sprint Hradec Králové a TAXI Kroupa České Budějovice. Nižší ceny platí také u HALOTAXI v Praze, TAXI Plzeň, TAXI Simona Pardubice a CITY TAXI Liberec.

Slevu lze uplatnit v rámci zákaznického programu ČD Bonus při telefonické objednávce prostřednictvím nonstop dispečinku. Při nástupu do vozu je nutné uvést požadavek na slevu a předložit In Kartu nebo jízdenku ČD. Více informací je na stránkách www.cd.cz/cdtaxi.

Z vybraných nádraží autem

Pro zákazníky, kteří nechtějí řídit automobil, ale zároveň ho v cílové destinaci budou potřebovat, je ideální možnost zapůjčení vozidla přímo u nádraží. Například autopůjčovna Hertz nabízí 7% slevu z celkové částky pro držitele In Karty v rámci zákaznického programu ČD Bonus. Jednoduchou rezervaci učiní zákazník na www.autokvlaku.cz, minimálně 3 hodiny před předáním vozidla. Služby autopůjčovny platí pro stanice Praha hl. n., Brno hl. n., Ostrava hl. n., Ostrava-Svinov a Olomouc hl. n.

Na Slovensku si mohou cestující ČD zapůjčit vozidlo v autopůjčovně Europcar Slovensko. Automobil je nutné objednat alespoň tři hodiny předem. Nárok na slevu 15 % získají po předložení jízdního dokladu z vlaku při převzetí vozu. Nabídka se týká stanic Bratislava hl. st., Poprad-Tatry a Košice. 

Dalšími zajímavými produkty jsou služby ČD BUS, Airport Express jezdící za výhodné ceny v půlhodinových intervalech na Letiště Václava Havla v Praze, ČD Kurýr, ČD Bike či hotely v metropoli za příznivých podmínek. Ceny v úrovni BAR (best available rate) získají klienti Českých drah po předložení jízdenky ČD s cílovou stanicí Praha v zařízeních řetězce Czech INN Hotels.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 4.29

Další články této rubriky

Modernizace čtrnácti EffiShunterů je hotováModernizace čtrnácti EffiShunterů je hotová

21.2.2024 - České dráhy mají už zpět všech 14 lokomotiv řady 742, které daly ke kompletní modernizaci do společnosti CZ LOKO. Stalo se tak prakticky o rok dříve, neboť kontrakt za více než 684 milionů Kč předpokládal dokončení posledního… »

ČD Minibary loni obsloužily skoro 1,2 milionu cestujícíchČD Minibary loni obsloužily skoro 1,2 milionu cestujících

16.2.2024 - Více než 400 tisíc šálků kávy, ale také pivo nebo cappuccino. Tyto nápoje jsou i nadále nejoblíbenějšími položkami, které se prodávají v minibarech Českých drah. Mezi vyhledávané občerstvení patří také croissanty, bagety… »

ČD a Siemens rozšiřují dlouhodobou spolupráciČD a Siemens rozšiřují dlouhodobou spolupráci

13.2.2024 - Zástupci Českých drah, Siemens Mobility a dceřiné společnosti DPOV podepsali smlouvu v systému Rail Cover. Kontrakt umožňuje nový přístup k údržbě lokomotiv Vectron, spojující servisní, odborné a technologické kapacity… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika