Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Téma / Panťáky slouží neuvěřitelných padesát let

Panťáky slouží neuvěřitelných padesát let

20.3.2014

Ve svých začátcích, kdy se cestující tlačili na dřevěných sedačkách a v čele vlaku ČSD dýmaly parní lokomotivy, působily elektrické jednotky řad 451 a 452 svými moderními sedáky a elegantním tvarem skříne spíš jako přelud z budoucího století. V době, kdy se podle původních propočtů už měly vyřazovat z provozu, byly spolehlivým standardem. Dnes už v cestujících vyvolávají spíše archaický dojem, nicméně spousta železničářů si s nimi spojuje pozitivní emoce – možná i kvuli vzpomínkám na dětství a mládí.

Panťáky slouží neuvěřitelných padesát let

Chcete-li si přečíst i tento zajímavý článek, tištěnou verzi Železničáře si můžete objednat na Balikova@gr.cd.cz.

Průměrné hodnocení (4 hlasů): 4

Další články této rubriky

Jízdní řád 2023 přinese zrychlení i nové spojJízdní řád 2023 přinese zrychlení i nové spoje

28.11.2022 - Provoz na železničních koridorech v Česku příští rok zrychlí až o desítky minut. České dráhy počítají například se zkrácením jízdní doby mezi Prahou a jižními Čechami, postupně by měly zrychlit také spoje z metropole na… »

Tratě, které (snad) neřekly poslední slovoTratě, které (snad) neřekly poslední slovo

29.10.2022 - Diskutuje-li se nyní o budoucnosti tuzemské železnice, týká se to převážně budování vysokorychlostních tratí či rekonstrukcí koridorů. Z pohledu intenzity přepravních proudů jde o téma stěžejní. Zapomínat bychom ale neměli… »

Bariéry na železnici odstraňujeme už 35 letBariéry na železnici odstraňujeme už 35 let

7.9.2022 - V Česku žije zhruba 1,2 milionu lidí se zdravotním postižením. Mezi osoby s omezenou schopností pohybu a orientace nepatří jen lidé odkázaní při pohybu na vozík, senioři, nebo nevidomí a slabozrací spoluobčané. Tato skupina… »

 

Všechny články rubriky Téma

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika