Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

ComfortJety vyráží za prvními kilometry

26.5.2024 - Když v dubnu roku 2021 podepsaly České dráhy smlouvu na dodání 180 nových osobních vozů pro rychlost 230 km/h sestavených do 20 devítivozových netrakčních jednotek, přislíbilo dodavatelské sdružení Siemens Mobility se Škodou Transportation, že první vozy dodá o tři roky později. A nyní, na jaře 2024, se vše stalo skutečností. První, byť dočasně osmivozová souprava, vyjíždí na tuzemské koleje a další ji budou velmi brzy následovat. Celý článek »

ComfortJety vyráží za prvními kilometry

Řada 460 končí, začíná éra RegioPanterůŘada 460 končí, začíná éra RegioPanterů

21.4.2024 - Příběh jednotek řady 460 ukázkově odráží marnost doby svého vzniku. Je to příběh neustálého prodlužování vývoje, výrobních kompromisů, neochoty výrobce a koncepční i technologické zastaralosti už v době vzniku, jež nakonec byla ještě větší, než se původně zamýšlelo. Všechny nedostatky pak rámoval jejich design, snad až půvabný ve své ošklivosti. Přesto nakonec prokázaly jistou kvalitu – vždyť od startu jejich sériové výroby v tomto roce uplyne plné půlstoletí.

Celý článek »

 

Vlakotramvaje v České republice: Dočkáme se tentokrát?Vlakotramvaje v České republice: Dočkáme se tentokrát?

24.3.2024 - Téma vlakotramvají se do tuzemska cyklicky vrací už řadu let. Systém využívající výhody lehkého drážního vozidla pohybujícího se po stávající či lehce upravené infrastruktuře klasické dráhy a městských tramvajových sítích zmiňovala řada projektů. Dodnes jsme se však žádné české realizace – zejména kvůli chybějící legislativě – nedočkali. Přitom zahraničí už dávno nabízí řadu úspěšných projektů, jimiž bychom se mohli inspirovat. Povede se to u nás tentokrát?

Celý článek »

 

Všechny zprávy v rubrice

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika