Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Restaurační a lůžkové vozy čeká modernizace

Restaurační a lůžkové vozy čeká modernizace

19.9.2016 – autor: JOSEF HOLEK

Národní dopravce chystá zásadní přestavbu restauračních vozů řady WRmee a úpravu lůžkových vozů řady WLABmee.

Restaurační a lůžkové vozy čeká modernizace

Zadávací řízení na dodavatele nadlimitních zakázek, za kterou hodlají České dráhy utratit více než sto deset milionů korun, bylo vyhlášeno v srpnu. Devítka jídelních vozů bude přestavěna na vozy s bistrooddílem a velkoprostorovým oddílem 1. třídy. Počítá se i s technologií wi-fi. Flotila lůžkových vozů se dočká renovace stěn, dveří a lůžek, nových okenních rolet, koberců nebo umyvadlového, resp. sprchového koutu. Novinkou budou stěny s možností vytvořit průchod u oddílů 5 a 6 a také 7 a 8 – tím vzniknou větší rodinné oddíly až pro 6 osob. Změny se dotknou i oddílu pro průvodce, který bude komfortnější. Dále budou do lůžkových vozů dosazeny nové předsuvné nástupní dveře s elektro­-pneumatickým pohonem. Modernizované vozy by se měly v provozu objevit příští rok, vozy s bistrooddílem pak budou nasazovány na spoje mezi Prahou, Olomoucí, Vsetínem a Žilinou.  


Průměrné hodnocení (9 hlasů): 3.33

Další články této rubriky

Cyklisté se vrátili do vlaků Českých drahCyklisté se vrátili do vlaků Českých drah

24.6.2022 - Po dvou letech, kdy cestování výrazně ovlivňovala protiepidemická opatření, se do vlaků Českých drah ve velkém vrátili i turisté s jízdními koly. Jejich přeprava na jaře prakticky dosáhla úrovně roku 2019, tedy před vypuknutí… »

Prahu s Vídní přes Gmünd spojí Silva NorticaPrahu s Vídní přes Gmünd spojí Silva Nortica

22.6.2022 - České dráhy ve spolupráci s rakouským dopravcem ÖBB letos obnoví přímé vlakové spojení mezi Prahou a Vídní po historické trati Františka Josefa přes Tábor. Jeden pár vlaků v pracovní dny a také dva páry o víkendech propojí… »

Chystá se další Léto na BechyňceChystá se další Léto na Bechyňce

20.6.2022 - Po naší první elektrifikované trati budou o sobotách od 2. července do 27. srpna opět jezdit historické elektrické vlaky vedené lokomotivou, které se říká Bobinka. A pokud se podaří včas dokončit rozsáhlou opravu motorů a osadit… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika