Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Pendolino zamířilo na vážení do Brna

Pendolino zamířilo na vážení do Brna

21.9.2016 – autor: MARTIN HARÁK

Poněkud neobvyklá podívaná se v pondělí 22. srpna naskytla cestujícím na trati mezi Kolínem, Havlíčkovým Brodem a Brnem.

Pendolino zamířilo na vážení do Brna

Po vysočinské magistrále projížděla sníženou rychlostí jednotka Pendolino, která směřovala na speciální průjezdnou váhu, jedinou svého druhu v České republice, která se nachází v DKV Brno-Maloměřice. Na podobné vážení se s Pendolinem jezdí maximálně třikrát do roka vždy po vyvazovací opravě, proto jde opravdu o výjimečnou událost. Vážením se kontroluje rozložení hmotnosti na jednotlivá kola, což nařizuje vyhláška 173/1995, a dopravce se musí vejít do určených tolerancí. Důvodem tohoto vážení je především bezpečnost, protože špatně vyvážené vozidlo by mohlo vykolejit. Pendolino se při vyvazovacích opravách nerozpojuje, proto i při vážení je nutné využít průjezdnou váhu se zvedáky skříně pro případné seřizování váhy. To zajistí podložky o síle jednoho milimetru, které se vkládají mezi skříň a podvozek.


Průměrné hodnocení (13 hlasů): 3.62

Další články této rubriky

Cyklisté se vrátili do vlaků Českých drahCyklisté se vrátili do vlaků Českých drah

24.6.2022 - Po dvou letech, kdy cestování výrazně ovlivňovala protiepidemická opatření, se do vlaků Českých drah ve velkém vrátili i turisté s jízdními koly. Jejich přeprava na jaře prakticky dosáhla úrovně roku 2019, tedy před vypuknutí… »

Prahu s Vídní přes Gmünd spojí Silva NorticaPrahu s Vídní přes Gmünd spojí Silva Nortica

22.6.2022 - České dráhy ve spolupráci s rakouským dopravcem ÖBB letos obnoví přímé vlakové spojení mezi Prahou a Vídní po historické trati Františka Josefa přes Tábor. Jeden pár vlaků v pracovní dny a také dva páry o víkendech propojí… »

Chystá se další Léto na BechyňceChystá se další Léto na Bechyňce

20.6.2022 - Po naší první elektrifikované trati budou o sobotách od 2. července do 27. srpna opět jezdit historické elektrické vlaky vedené lokomotivou, které se říká Bobinka. A pokud se podaří včas dokončit rozsáhlou opravu motorů a osadit… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika