Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Zemřel železniční nestor Jan Diviš

Zemřel železniční nestor Jan Diviš

6.3.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Do železničního nebe odešel jihočeský drážní nestor Jan Diviš. Na železnici nastoupil už v sedmnácti letech, v roce 1947 a za léta působil na nesčetně pozicích.

Zemřel železniční nestor Jan Diviš

Fenomén železnice jej tak nadchl tak, že mu obětoval většinu svého života. Do důchodu odešel v roce 1996. Ani poté však na železnici nezanevřel, dál sledoval její vývoj i dění a stále udržoval kontakt a přátelství se všemi bývalými kolegy. Někteří kamarádi se s ním scházeli pravidelně, neboť Honza byl ten, kdo uměl stmelit kolektiv, nadchnout pro věc, poradit, ale i bodře vynadat.  Jeho cesta po železnici, cesta řadou stanic a zastávek skončila. Jeho srdce přestalo tlouci 5. února v Písku. Čest jeho památce!


Průměrné hodnocení (15 hlasů): 4.07

Další články této rubriky

Vlaky ČD během MS v hokeji dopravily desítky tisíc fanoušků k arénám Vlaky ČD během MS v hokeji dopravily desítky tisíc fanoušků k arénám

12.7.2024 - České dráhy, které byly oficiálním dopravcem květnového mistrovství světa v ledním hokeji, zajistily během šampionátu přepravu týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě.… »

České dráhy objednaly první bateriové vlakyČeské dráhy objednaly první bateriové vlaky

8.7.2024 - České dráhy a tuzemská společnost Škoda Group uzavřely kontrakt na dodání nových duálních elektricko-bateriových jednotek určených pro českou železnici. Patnáct nových vlaků z této objednávky se objeví na tratích… »

Hvězdou veletrhu se stal zelený PanterHvězdou veletrhu se stal zelený Panter

4.7.2024 - Hlavním železničním městem Česka se od 11. do 13. června stala bezpochyby Ostrava. V areálu Karoliny se totiž konal veletrh Rail Business Days, jenž přilákal všechny důležité zástupce nejen tuzemského železničního průmyslu.… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika