Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Zemřel železniční nestor Jan Diviš

Zemřel železniční nestor Jan Diviš

6.3.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Do železničního nebe odešel jihočeský drážní nestor Jan Diviš. Na železnici nastoupil už v sedmnácti letech, v roce 1947 a za léta působil na nesčetně pozicích.

Zemřel železniční nestor Jan Diviš

Fenomén železnice jej tak nadchl tak, že mu obětoval většinu svého života. Do důchodu odešel v roce 1996. Ani poté však na železnici nezanevřel, dál sledoval její vývoj i dění a stále udržoval kontakt a přátelství se všemi bývalými kolegy. Někteří kamarádi se s ním scházeli pravidelně, neboť Honza byl ten, kdo uměl stmelit kolektiv, nadchnout pro věc, poradit, ale i bodře vynadat.  Jeho cesta po železnici, cesta řadou stanic a zastávek skončila. Jeho srdce přestalo tlouci 5. února v Písku. Čest jeho památce!


Průměrné hodnocení (15 hlasů): 4.07

Další články této rubriky

Minibary ČD obsloužily za prvních sedm měsíců přes 640 tisíc cestujícíchMinibary ČD obsloužily za prvních sedm měsíců přes 640 tisíc cestujících

25.9.2023 - Služba ČD Minibar se dlouhodobě těší velké přízni. Nejoblíbenější jsou v nabídce minibarů i nadále především teplé nápoje, které si zákazníci mohou zakoupit již za 15 korun. Za prvních sedm měsíců letošního roku se… »

Bechyňka vyhlíží komfortnější vozyBechyňka vyhlíží komfortnější vozy

21.9.2023 - Zvýšit komfort cestování na nejstarší elektrifikované trati v republice chtějí České dráhy a Jihočeský kraj. Proto zde 23. srpna otestovaly vozy typu Btn753, které dříve sloužily převážně s motorovými vozy. Cestujícím by… »

Vlaky jezdí nejpřesněji za posledních sedm letVlaky ČD jezdí nejpřesněji za posledních sedm let

18.9.2023 - V první polovině letošního roku jezdily vlaky Českých drah s přesností 88,8 %. Pokud by se přihlédlo pouze k příčinám zpoždění vzniklých na straně národního dopravce, pak by přesnost byla dokonce 98,9%. To představuje… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika