Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Zemřel železniční nestor Jan Diviš

Zemřel železniční nestor Jan Diviš

6.3.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Do železničního nebe odešel jihočeský drážní nestor Jan Diviš. Na železnici nastoupil už v sedmnácti letech, v roce 1947 a za léta působil na nesčetně pozicích.

Zemřel železniční nestor Jan Diviš

Fenomén železnice jej tak nadchl tak, že mu obětoval většinu svého života. Do důchodu odešel v roce 1996. Ani poté však na železnici nezanevřel, dál sledoval její vývoj i dění a stále udržoval kontakt a přátelství se všemi bývalými kolegy. Někteří kamarádi se s ním scházeli pravidelně, neboť Honza byl ten, kdo uměl stmelit kolektiv, nadchnout pro věc, poradit, ale i bodře vynadat.  Jeho cesta po železnici, cesta řadou stanic a zastávek skončila. Jeho srdce přestalo tlouci 5. února v Písku. Čest jeho památce!


Průměrné hodnocení (15 hlasů): 4.07

Další články této rubriky

ČD-T dovybavila lokomotivy ČD Cargo ETCSČD-T dovybavila lokomotivy ČD Cargo ETCS

7.12.2022 - Dceřiná společnost Českých drah ČD - Telematika dovybavila palubní jednotkou evropského vlakového zabezpečovače ETCS poslední z celkem 78 lokomotiv řad 163 a 363 nákladního dopravce ČD Cargo a úspěšně tak dokončila významnou… »

ČD hledají nástupce CityElefantů i nové rychlíkové jednotkyČD hledají nástupce CityElefantů i nové rychlíkové jednotky

5.12.2022 - České dráhy pokračují v obnově svého vozidlového parku. V uplynulých týdnech vypsaly hned dvě soutěže, z nichž by měli vzejít dodavatelé nových vlaků. V prvním případě jde o elektrické jednotky pro rychlíkové spoje, jejichž… »

České dráhy zahájily provoz v elektrické trakci na UničovceČeské dráhy zahájily provoz v elektrické trakci na Uničovce

2.12.2022 - České dráhy 25. listopadu zahájily zkušební provoz v elektrické trakci pod dohledem evropského zabezpečovacího systému ETCS na trati z Olomouce do Uničova. Přibližně během měsíce se musí připravit na výhradní provoz. »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika