Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Zástupci ČD podpořili akci European Rail Summit 2017

Zástupci ČD podpořili akci European Rail Summit 2017

24.11.2017 – autor: PETR SLONEK

Na bavorské ambasádě v Bruselu se 6. a 7. listopadu uskutečnil Evropský železniční summit s podtitulem čtvrtý železniční balíček. Na konferenci vystoupili jak zástupci evropských institucí, především DG MOVE, tak zástupci dopravců, kteří představili své zkušenosti s liberalizací trhu.

Zástupci ČD podpořili akci European Rail Summit 2017

ČD v čele s ředitelem kanceláře člena představenstva pro osobní dopravu Radkem Dvořákem ve své prezentaci zdůraznily především nutnost komplexního pohledu na tuto problematiku v kontextu dopadů na zákazníka, neboť základním cílem otevírajícího se trhu musí být v cílovém stavu atraktivita celé železnice a především spokojenost a jednoduchost cestování pro pasažéry ve vlaku. Zajímavou pasáží byl i následný „round table“ také za účasti ČD, kde jednotliví zástupci dopravců diskutovali mimo jiné o principu konkurence versus spolupráce a také o možnostech zajištění vyšší kvality a interoperability kolejových vozidel v podmínkách, kde soutěže na linky nebudou pravděpodobně obsahovat požadavek na nová vozidla a hodnotícím kritériem bude pouze cena.

Hovořilo se též o problémech noční dopravy ve středoevropském prostoru v souvislosti s rozdílným přístupem jednotlivých států k její objednávce, ze kterého pak vychází též rozdílný přístup k tomuto produktu jednotlivých dopravních podniků.


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 2.83

Další články této rubriky

Na periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidelNa periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidel

27.11.2022 - České dráhy v následujících čtyřech letech odešlou na výrobci předepsané periodické prohlídky a opravy přes 2 000 drážních vozidel. Ročně vyčlení na tuto údržbu kolem 3,5 miliardy korun. Zároveň s tím dopravce po svých… »

ČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlakůČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlaků

23.11.2022 - Čím přesnější informace o počtu cestujících budou České dráhy mít, tím pružněji mohou ony i objednavatelé dopravy reagovat na reálnou poptávku. Proto se aktuálně testují automatické sčítací systémy. Projekt dostala na… »

Ministři dopravy cestovali na zasedání vlakemMinistři dopravy cestovali na zasedání vlakem

21.11.2022 - Ministr dopravy Slovenska Andrej Doležal dorazil do Prahy na neformální zasedání ministrů dopravy Evropské unie vlakem. Využil k tomu spoje EC 172 z Bratislavy s příjezdem do Prahy Holešovic. Vlakem na setkání přijeli i jeho rakouský a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika