Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Zástupci ČD podpořili akci European Rail Summit 2017

Zástupci ČD podpořili akci European Rail Summit 2017

24.11.2017 – autor: PETR SLONEK

Na bavorské ambasádě v Bruselu se 6. a 7. listopadu uskutečnil Evropský železniční summit s podtitulem čtvrtý železniční balíček. Na konferenci vystoupili jak zástupci evropských institucí, především DG MOVE, tak zástupci dopravců, kteří představili své zkušenosti s liberalizací trhu.

Zástupci ČD podpořili akci European Rail Summit 2017

ČD v čele s ředitelem kanceláře člena představenstva pro osobní dopravu Radkem Dvořákem ve své prezentaci zdůraznily především nutnost komplexního pohledu na tuto problematiku v kontextu dopadů na zákazníka, neboť základním cílem otevírajícího se trhu musí být v cílovém stavu atraktivita celé železnice a především spokojenost a jednoduchost cestování pro pasažéry ve vlaku. Zajímavou pasáží byl i následný „round table“ také za účasti ČD, kde jednotliví zástupci dopravců diskutovali mimo jiné o principu konkurence versus spolupráce a také o možnostech zajištění vyšší kvality a interoperability kolejových vozidel v podmínkách, kde soutěže na linky nebudou pravděpodobně obsahovat požadavek na nová vozidla a hodnotícím kritériem bude pouze cena.

Hovořilo se též o problémech noční dopravy ve středoevropském prostoru v souvislosti s rozdílným přístupem jednotlivých států k její objednávce, ze kterého pak vychází též rozdílný přístup k tomuto produktu jednotlivých dopravních podniků.


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 2.83

Další články této rubriky

Regionální dopravu posílí nová vozidlaRegionální dopravu brzy posílí nová vozidla

7.6.2023 - České dráhy nasadí do regionů v letech 2023 až 2026 celkem 159 jednotek RegioPanter a RegioFox. Všechny jsou již objednané a vyrábí se. Část z nich už navíc byla uvedena do provozu a jejich dodávka bude pokračovat i během… »

V Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanterV Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanter

6.6.2023 - České dráhy v pondělí slavnostně pokřtily novou třívozovou soupravu RegioPanter, která bude už během tohoto měsíce nasazena na regionální trať z Opavy do Ostravy-Svinova v Moravskoslezském kraji. Jedná se o vůbec první… »

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika