Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Záchranáři při nočním cvičení k vlaku slanili

Záchranáři při nočním cvičení k vlaku slanili

1.8.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Zhruba pět desítek zraněných si vyžádala železniční nehoda mezi Sokolovem a Karlovými Vary. Naštěstí šlo jen o cvičení složek Integrovaného záchranného systému. Kvůli akci platilo na trati v noci ze soboty 15. července na neděli omezení.

Záchranáři při nočním cvičení k vlaku slanili

Speciálně vypravený vlak Českých drah s padesátkou figurantů zastavil u Královského Poříčí. Běžný přístup k železnici je v tomto místě nemožný, hasiči tak nejprve museli najít vhodnou příjezdovou cestu, přímo k vlaku v první fázi slanili z několikametrového srázu. Ještě předtím drážní hasiči zkratovali trakční vedení. Ve vlaku pak roztřídili zraněné. Ti byli převáženi pomocí nakolejovacích vozíků k místu, kde byl snazší přístup k trati, odtud pak terénní sanitka Báňské záchranné služby, která disponuje prostorem pro více ležících pacientů, převážela zraněné na stanoviště záchranné služby. Policie zároveň prováděla evidenci cestujících a také pátrala po pohřešovaných z vlaku, kteří v panice po nehodě utekli. Na místě zasahoval i vrtulník. „Tato cvičení a koordinace činnosti při nich jsou pro nás velmi důležitá, prověřujeme při nich také komunikaci mezi dispečery a dalšími operativními pracovišti národního dopravce,“ zdůraznil člen představenstva ČD Michal Štěpán.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD-T dovybavila lokomotivy ČD Cargo ETCSČD-T dovybavila lokomotivy ČD Cargo ETCS

7.12.2022 - Dceřiná společnost Českých drah ČD - Telematika dovybavila palubní jednotkou evropského vlakového zabezpečovače ETCS poslední z celkem 78 lokomotiv řad 163 a 363 nákladního dopravce ČD Cargo a úspěšně tak dokončila významnou… »

ČD hledají nástupce CityElefantů i nové rychlíkové jednotkyČD hledají nástupce CityElefantů i nové rychlíkové jednotky

5.12.2022 - České dráhy pokračují v obnově svého vozidlového parku. V uplynulých týdnech vypsaly hned dvě soutěže, z nichž by měli vzejít dodavatelé nových vlaků. V prvním případě jde o elektrické jednotky pro rychlíkové spoje, jejichž… »

České dráhy zahájily provoz v elektrické trakci na UničovceČeské dráhy zahájily provoz v elektrické trakci na Uničovce

2.12.2022 - České dráhy 25. listopadu zahájily zkušební provoz v elektrické trakci pod dohledem evropského zabezpečovacího systému ETCS na trati z Olomouce do Uničova. Přibližně během měsíce se musí připravit na výhradní provoz. »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika