Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Začaly přípravy na další Národní den železnice

Začaly přípravy na další Národní den železnice

12.3.2018 – autor: JOSEF HOLEK

Osmý ročník Národního dne železnice přivítají České Budějovice. A České dráhy již začaly s přípravami akce.

Začaly přípravy na další Národní den železnice

V  tamním depu SOKV ČD Cargo zástupci národního dopravce řešili především zabezpečení prostoru, osazení plotů a průchozí koridory pro chodce, stání jednotlivých vozidel, lokace světů zábavy, změny a historie anebo historické jízdy do nedaleké teplárny či pivovaru. Oslava svátku železničářů se v jihočeské metropoli uskuteční letos 22. září, České dráhy slibují defilé několika desítek historických vozidel parní, motorové i elektrické trakce, jízdy nostalgických vlaků a railjetu do okolí, přehlídku moderní techniky národního dopravce a noční vlakovou show. Z Prahy a Plzně do centra dění vyjedou protokolární vlaky Pendolino a railjet. Národní den železnice každý rok navštíví zhruba 25 tisíc návštěvníků.


Průměrné hodnocení (8 hlasů): 4.13

Další články této rubriky

Vyšel další Vědeckotechnický sborník ČDVyšel další Vědeckotechnický sborník ČD

24.6.2019 - Začátkem měsíce vyšlo nové, v pořadí již 47. číslo Vědeckotechnického sborníku ČD, které je pro širokou veřejnost k dispozici na webových stránkách https://vts.cd.cz/ . Sborník vychází dvakrát ročně a je zařazen na seznam… »

Vícesystémy v Německu: minulost i současnostVícesystémy v Německu: minulost i současnost

24.6.2019 - Německo v zimě zažilo praktické ukončení provozu první generace vícesystémových nebo chcete-li dvoufrekvenčních elektrických lokomotiv. Ty obsluhovaly dopravu hlavně mezi Německem, Francií a Lucemburskem na soustavách 15 kV 16,7 Hz a… »

ČD Cargo dobývá RakouskoČD Cargo dobývá Rakousko

21.6.2019 - Za rok 2018 přepravila skupina ČD Cargo na vlastní licence celkem 68,4 mil. tun zboží, což je o 2,3 mil. tun více než v roce 2017. Z pohledu přepravního výkonu v čistých kilometrech (čtkm) byl meziroční progres ještě… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika