Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Začala modernizace trati na Znojmo

Začala modernizace trati na Znojmo

14.6.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Na celé tři měsíce utichl železniční provoz na traťovém úseku Boří les – Valtice na významné regionální spojnici z Břeclavi do Znojma. Vlaky Českých drah byly mezi Břeclaví a Mikulovem nahrazeny autobusy a původní kolejové těleso, včetně železničního mostu ve Valticích, doslova zmizelo ze světa.

Začala modernizace trati na Znojmo

To jen ale na dobu nezbytně nutnou, než stavbaři položí nový spodek a svršek železničního tělesa, vybudují nové přejezdy a také odvodnění, včetně třinácti propustků a jednoho mostu. Pro cestující se poněkud zkomplikovala cesta mezi Mikulovem a Břeclaví, kde autobusy jezdí podle zvláštního jízdního řádu. Vozy náhradní dopravy se občas dostávají do nekonečných kolon na tamních silnicích a nestihnou tak přípojné vlaky, byť ty odjíždějí až po vypršení domluvené čekací doby. Na trať, po níž bude možné jezdit rychlostí až 120 km/h, by se měly motorové vlakové soupravy vrátit letos 1. července. Rekonstrukce směrem do Znojma by měla po etapách pokračovat i v dalších letech. 


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 3.67

Další články této rubriky

 Láska k vlakům ho přivedla k Sergejům Láska k vlakům ho přivedla k Sergejům

5.4.2021 - Patří k těm, kteří nejsou na železnici na první pohled příliš vidět, a cestující o něm zpravidla ani neví. Přesto je jeho profese nezastupitelná. Strojvedoucí Petr Proft vyrostl na nádraží a život jeho celé rodiny je spojený s… »

Testy nových vozů se chýlí k závěruTesty nových vozů se chýlí k závěru

2.4.2021 - České dráhy začnou ve druhé polovině roku nasazovat na linky mezi Prahou a Chebem nejmodernější vlaky z produkce konsorcia Siemens Mobility a Škoda Transportation. Postupně na tyto linky vyjede 10 pětivozových souprav, každá s… »

Další posila lokomotivního parku ČD CargoDalší posila lokomotivního parku ČD Cargo

1.4.2021 - ohledem na rostoucí objem přeprav v zahraničí potřebuje ČD Cargo pro jejich plné pokrytí stále více interoperabilních lokomotiv. Jejich flotilu dnes tvoří 12 lokomotiv řady 383 Vectron, kterou v lednu letošního roku doplnilo sedm… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika