Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Začala modernizace trati na Znojmo

Začala modernizace trati na Znojmo

14.6.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Na celé tři měsíce utichl železniční provoz na traťovém úseku Boří les – Valtice na významné regionální spojnici z Břeclavi do Znojma. Vlaky Českých drah byly mezi Břeclaví a Mikulovem nahrazeny autobusy a původní kolejové těleso, včetně železničního mostu ve Valticích, doslova zmizelo ze světa.

Začala modernizace trati na Znojmo

To jen ale na dobu nezbytně nutnou, než stavbaři položí nový spodek a svršek železničního tělesa, vybudují nové přejezdy a také odvodnění, včetně třinácti propustků a jednoho mostu. Pro cestující se poněkud zkomplikovala cesta mezi Mikulovem a Břeclaví, kde autobusy jezdí podle zvláštního jízdního řádu. Vozy náhradní dopravy se občas dostávají do nekonečných kolon na tamních silnicích a nestihnou tak přípojné vlaky, byť ty odjíždějí až po vypršení domluvené čekací doby. Na trať, po níž bude možné jezdit rychlostí až 120 km/h, by se měly motorové vlakové soupravy vrátit letos 1. července. Rekonstrukce směrem do Znojma by měla po etapách pokračovat i v dalších letech. 


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 3.67

Další články této rubriky

V Lysé nad Labem funguje druhá věž pro kolaV Lysé nad Labem funguje druhá věž pro kola

24.9.2021 - V Lysé nad Labem na Nymbursku začala počátkem srpna fungovat druhá parkovací věž pro kola. Vyrostla v městské části Litol, tedy na opačné straně nádraží než první biketower. Její stavba přišla na 19 milionů korun. V Česku jde… »

Koridor u Brna čeká modernizaceKoridor u Brna čeká modernizace

23.9.2021 - Rekonstrukce prvního koridoru je v plném proudu. Stavební stroje se na podzim nově zakousnou do úseků mezi Blanskem, Adamovem a Brnem. Oprav se dočká především železniční svršek, vznikne nová odbočka Svitava a úprav dozná i… »

České dráhy zajistí dopravu v Královéhradeckém krajiČeské dráhy zajistí dopravu v Královéhradeckém kraji

22.9.2021 - V dalších deseti letech budou železniční osobní dopravu v Královéhradeckém kraji zajišťovat ČD. V novém kontraktu se kraj zavázal objednat 58 milionů vlakokilometrů za 9,3 miliardy korun. ČD do kraje postupně nasadí… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika