Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Začala modernizace jednotek Pendolino

Začala modernizace jednotek Pendolino

31.7.2017 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy a jejich dceřiná společnost DPOV v červnu zahájily projekt modernizace interiéru vlaků Pendolino. Během následujících měsíců projde všech sedm jednotek omlazovací kúrou.

Začala modernizace jednotek Pendolino

Dopravce se při obnově vybavení Pendolin zaměří zejména na interiér oddílů pro cestující, toalety, ale také na vybavení bistrooddílu. Jde o zařízení, která po dvanácti letech intenzivního provozu už vykazují známky určitého opotřebení. Nová budou sedadla, obložení stěn, podlahy, zavazadlové police a buňky WC. Výměnou projdou rovněž elektrické zásuvky a osvětlení. Doplní se také moderní prvky, které před 12 lety nebyly u vybavení vlaků obvyklé. Jedná se například o výraznou modernizace vizuálního informačního systému pro cestující. Ve vlaku vznikne také malé dětské kino, podobné tomu, které nabízejí rychlovlaky railjet. Kvůli modernizaci Pendolin nahradil počátkem července národní dopravce dva páry spojů SC Pendolino expresními vlaky kvality InterCity.


Průměrné hodnocení (17 hlasů): 4.12

Další články této rubriky

České dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kolČeské dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kol

23.5.2023 - České dráhy letos zjednodušily cenové tarify pro přepravu jízdních kol na dvě pásma. Vypravují zároveň i několik speciálních cyklovlaků do turisticky vyhledávaných oblastí v ČR. Jízdní kolo lze přepravit prakticky ve všech… »

České dráhy upozornily na špatný stav slovenských kolejíČeské dráhy upozornily na špatný stav slovenských kolejí

19.5.2023 - České dráhy a Asociace železničních dopravců Slovenska (AROS) upozornily správce slovenských kolejí Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) na špatný stav infrastruktury v zemi. Vyzvaly společnost k rychlé nápravě. ŽSR v reakci na… »

Wi-fi nabídne už přes 2 000 vozidel Českých drahWi-fi nabídne už přes 2 000 vozidel Českých drah

15.5.2023 - Dalších zhruba 300 vozidel během letošního roku nabídne cestujícím možnost využívat ve vlacích Českých drah bezdrátové připojení k internetu. Tím se celkový počet vozů s wi-fi rozšíří už na více než 2 000. U všech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika