Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Začala modernizace jednotek Pendolino

Začala modernizace jednotek Pendolino

31.7.2017 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy a jejich dceřiná společnost DPOV v červnu zahájily projekt modernizace interiéru vlaků Pendolino. Během následujících měsíců projde všech sedm jednotek omlazovací kúrou.

Začala modernizace jednotek Pendolino

Dopravce se při obnově vybavení Pendolin zaměří zejména na interiér oddílů pro cestující, toalety, ale také na vybavení bistrooddílu. Jde o zařízení, která po dvanácti letech intenzivního provozu už vykazují známky určitého opotřebení. Nová budou sedadla, obložení stěn, podlahy, zavazadlové police a buňky WC. Výměnou projdou rovněž elektrické zásuvky a osvětlení. Doplní se také moderní prvky, které před 12 lety nebyly u vybavení vlaků obvyklé. Jedná se například o výraznou modernizace vizuálního informačního systému pro cestující. Ve vlaku vznikne také malé dětské kino, podobné tomu, které nabízejí rychlovlaky railjet. Kvůli modernizaci Pendolin nahradil počátkem července národní dopravce dva páry spojů SC Pendolino expresními vlaky kvality InterCity.


Průměrné hodnocení (17 hlasů): 4.12

Další články této rubriky

ČD - Telematika se zaměří na zákazníky ze státní správyČD - Telematika se zaměří na zákazníky ze státní správy

27.5.2024 - Dceřiná společnost ČD - Telematika oslavila v dubnu 30 let fungování. Do budoucna se chce soustředit na tradiční oblasti technologií pro zabezpečení a telekomunikační služby. Cílem však také je rozšíření portfolia poskytovaných… »

Kola z ČD Bike je možné nově rezervovat i v e-shopuKola z ČD Bike je možné nově rezervovat i v e-shopu

22.5.2024 - Milovníci jízdních kol mohou také letos využít oblíbené cyklopůjčovny Českých drah. Během turistické sezony budou otevřené v 69 železničních stanicích. Nově je možné si toto sportovní náčiní zarezervovat přímo v e-shopu… »

Legendární Albatros se vrátí do provozuLegendární Albatros se vrátí do provozu

17.5.2024 - Legendární rychlíkové lokomotivě někdejších ČSD z roku 1947 se začalo blýskat na lepší časy. Modrý Albatros 498.022 se brzy bude moci vrátit do činné služby. České dráhy totiž využily nabídku společnosti Steam Story Agency… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika