Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Začala modernizace jednotek Pendolino

Začala modernizace jednotek Pendolino

31.7.2017 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy a jejich dceřiná společnost DPOV v červnu zahájily projekt modernizace interiéru vlaků Pendolino. Během následujících měsíců projde všech sedm jednotek omlazovací kúrou.

Začala modernizace jednotek Pendolino

Dopravce se při obnově vybavení Pendolin zaměří zejména na interiér oddílů pro cestující, toalety, ale také na vybavení bistrooddílu. Jde o zařízení, která po dvanácti letech intenzivního provozu už vykazují známky určitého opotřebení. Nová budou sedadla, obložení stěn, podlahy, zavazadlové police a buňky WC. Výměnou projdou rovněž elektrické zásuvky a osvětlení. Doplní se také moderní prvky, které před 12 lety nebyly u vybavení vlaků obvyklé. Jedná se například o výraznou modernizace vizuálního informačního systému pro cestující. Ve vlaku vznikne také malé dětské kino, podobné tomu, které nabízejí rychlovlaky railjet. Kvůli modernizaci Pendolin nahradil počátkem července národní dopravce dva páry spojů SC Pendolino expresními vlaky kvality InterCity.


Průměrné hodnocení (17 hlasů): 4.12

Další články této rubriky

ČD-T dovybavila lokomotivy ČD Cargo ETCSČD-T dovybavila lokomotivy ČD Cargo ETCS

7.12.2022 - Dceřiná společnost Českých drah ČD - Telematika dovybavila palubní jednotkou evropského vlakového zabezpečovače ETCS poslední z celkem 78 lokomotiv řad 163 a 363 nákladního dopravce ČD Cargo a úspěšně tak dokončila významnou… »

ČD hledají nástupce CityElefantů i nové rychlíkové jednotkyČD hledají nástupce CityElefantů i nové rychlíkové jednotky

5.12.2022 - České dráhy pokračují v obnově svého vozidlového parku. V uplynulých týdnech vypsaly hned dvě soutěže, z nichž by měli vzejít dodavatelé nových vlaků. V prvním případě jde o elektrické jednotky pro rychlíkové spoje, jejichž… »

České dráhy zahájily provoz v elektrické trakci na UničovceČeské dráhy zahájily provoz v elektrické trakci na Uničovce

2.12.2022 - České dráhy 25. listopadu zahájily zkušební provoz v elektrické trakci pod dohledem evropského zabezpečovacího systému ETCS na trati z Olomouce do Uničova. Přibližně během měsíce se musí připravit na výhradní provoz. »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika