Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Z Klatov do Rudy po modernizované trati

Z Klatov do Rudy po modernizované trati

12.1.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Trať ze západočeských Klatov do Železné Rudy je kompletně rekonstruována. Hlavním přínosem rozsáhlé opravy téměř padesátikilometrového úseku je především zajištění většího pohodlí a bezpečnosti cestujících a zvýšení traťové rychlosti.

Z Klatov do Rudy po modernizované trati

Kromě zkrácení jízdní doby vlaků se vylepšila i propustnost trati. Novinky jsou patrné i na nástupištích zastávek a stanic. Tam nechala SŽDC instalovat moderní rozhlasové a informační systémy, osvětlení a kamery. Nově bylo vybudováno i devět přejezdových zabezpečovacích zařízení, ostatní přejezdy byly upraveny a zapojeny do systému dálkového řízení. Rekonstruován byl i traťový a místní rádiový systém. Celá trať je nyní řízena z dispečerského pracoviště v Železné Rudě-Alžbětíně. Projekt vyšel na bezmála jednu miliardu korun, zhruba dvě třetiny pokryl příspěvek z EU.


Průměrné hodnocení (13 hlasů): 4.15

Další články této rubriky

S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál

15.4.2024 - Okamžik, kdy se moderní vlaky ComfortJet stanou vysokým standardem dálkových linek Českých drah, se rychle blíží. Aktuálně mají ČD k dispozici čtyři soupravy různého řazení s ohledem na předepsané zkoušky, které nyní… »

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika