Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Z Dětmarovic do Chotěbuze se pojede až 160 km/h

Z Dětmarovic do Chotěbuze se pojede až 160 km/h

24.1.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Jednou z největších loňských zahájených investičních akcí v Moravskoslezském kraji bylo srpnové spuštění modernizace železniční tratě mezi Dětmarovicemi a Chotěbuzí nedaleko Českého Těšína.

Z Dětmarovic do Chotěbuze se pojede až 160 km/h

Stavba zahrnuje stanice Dětmarovice, Karvinou hlavní nádraží, Louky nad Olší a zastávku Chotěbuz, včetně odboček Chotěbuz a Koukolná. V rámci této akce se počítá i s vylepšením karvinského hlavního nádraží, kde se opraví ostrovní nástupiště včetně jejich zastřešení a přístup na nástupiště bude zajištěn novým podchodem, který bude opatřen výtahy. Traťový úsek, který projde modernizací, dosahuje délky 21 kilometrů. Vzhledem k rozsáhlé důlní činnosti a poddolování části trati se bude v úseku Karviná – Louky nad Olší (km 326,200 –333,050) měnit pouze kabeláž, zabezpečovací zařízení a trakční vedení. Stavbaři by měli pracovat na trati, která je součástí III. tranzitního koridoru, až do prosince 2019. Mimo poddolovanou část se plánuje na trati max. rychlost 160 km/h pro vlaky osobní dopravy a 120 km/h pro nákladní soupravy. V traťovém úseku jezdí regionální vlaky národního dopravce linky S2 a expresní mezinárodní spoje linky Ex1 spojující českou metropoli se severní Moravou, Slezskem a Žilinou.


Průměrné hodnocení (11 hlasů): 3.73

Další články této rubriky

Rocktainery: nové řešení pro přepravy sypkých materiálůRocktainery: nové řešení pro přepravy sypkých materiálů

23.9.2019 - ČD Cargo patří k lídrům v používání nových přepravních technologií, zejména pak technologie Innofreight. Již řadu let je tento systém různých nástaveb využíván pro přepravy dřevní štěpky, uhlí nebo hutních výrobků či… »

Flotilu ČD doplní dva TaurusyFlotilu ČD doplní dva Taurusy

20.9.2019 - Vozidlový park Českých drah doplní dvě moderní lokomotivy Siemens Taurus. Národní dopravce je nasadí na mezinárodní linky. V Česku nejsou lokomotivy neznámé, u ČD v současnosti jezdí například se soupravami railjet. První z nich… »

Lidé s handicapem cestují častěji. ČD jim nabídnou další bezbariérové vlakyLidé s handicapem cestují častěji. ČD jim nabídnou další bezbariérové vlaky

19.9.2019 - Českým drahám roste počet osob se zdravotním postižením, které chtějí cestovat vlaky. V prvním pololetí letošního roku dopravce eviduje čtrnáctiprocentní meziroční nárůst registrovaných cestujících s handicapem vyžadujících… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika