Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Wi-fi mají všechny RegioNovy, připojení nyní nabízí přes 500 regionálních vlaků

Wi-fi mají všechny RegioNovy, připojení nyní nabízí přes 500 regionálních vlaků

17.2.2023 – autor: PETR SLONEK

České dráhy v průběhu prosince dokončily instalaci wi-fi palubní sítě do všech motorových jednotek RegioNova, ve kterých tuto službu požadují objednavatelé drážní dopravy. Snadný přístup k internetu tak denně nabízí několik tisíc spojů národního dopravce od mezistátních vlaků po vedlejší regionální dráhy.

Wi-fi mají všechny RegioNovy, připojení nyní nabízí přes 500 regionálních vlaků

„Více než 2 600 regionálních osobních vlaků dnes přímo v jízdním řádu nabízí službu palubní sítě wi fi. K tomu lze připočítat další stovky regionálních spojů, na kterých nyní nasazujeme vlaky vybavené wi-fi, aniž by byly v jízdním řádu speciálně označeny. Snadný přístup k internetu je jednou z nejčastěji požadovaných služeb mezi objednavateli dopravy i mezi samotnými cestujícími. Koncem loňského roku jsme dokončili další z projektů, který tyto služby plošně rozšiřuje na území celé ČR. Nyní má wi-fi přes 500 vozidel vyhrazených pro regionální dopravu,“ řekl člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu Jiří Ješeta.
Wi-fi bylo dovybaveno celkem 131 jednotek RegioNova, které jezdí v Královéhradeckém, Moravskoslezském, Pardubickém, Středočeském a Jihočeském kraji, v Praze a v Kraji Vysočina. V roce 2022 se uskutečnila montáž wi-fi do 61 RegioNov. Další zástavby se odehrály v roce 2021 a dříve. Služba byla v uplynulém období doplněna také do 82 jednotek CityElefant v Praze, Středočeském a Moravskoslezském kraji nebo do několika desítek řídicích a patrových vozů. Desítky nových vlaků, jako jsou RegioPantery nebo RegioSharky, jsou wi-fi vybaveny už z výroby. 
České dráhy tak nyní jen v regionální dopravě disponují více než 500 elektrickými a motorovými jednotkami nebo motorovými a osobními vozy vybavenými wi-fi. Celkem to představuje více než 900 jednotlivých vozů. 
Během letoška se plošně rozšíří služba wi-fi na elektrifikovaných tratích na Vysočině a v Olomouckém kraji díky nasazení nových elektrických jednotek RegioPanter. Koncem roku se objeví další vlaky s wi-fi i na neelektrifikovaných tratích díky motorovým jednotkám řady 847 od polského výrovce PESA.
 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

V Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanterV Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanter

6.6.2023 - České dráhy v pondělí slavnostně pokřtily novou třívozovou soupravu RegioPanter, která bude už během tohoto měsíce nasazena na regionální trať z Opavy do Ostravy-Svinova v Moravskoslezském kraji. Jedná se o vůbec první… »

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

Národní dopravce převzal další lokomotivu VectronNárodní dopravce převzal další lokomotivu Vectron

2.6.2023 - Česká dráhy převzaly na začátku května do nájmu od společnosti RSL první z letošních 12 lokomotiv Siemens Vectron. Jde o stroj s označením 193.566. Lokomotiva byla nasazena do provozu hned následující den a už 4. května… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika