Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Výkonná rada UIC zvolila v Madridu svého nového ředitele

Výkonná rada UIC zvolila v Madridu svého nového ředitele

10.7.2018 – autor: REDAKCE

V Madridu se na svém dalším zasedání 4. července sešlo valné shromáždění Mezinárodní železniční unie (UIC). Akce se zúčastnil i předseda představenstva Českých drah Pavel Krtek. Jedním z hlavních bodů byla volba nového generálního ředitele UIC.

Výkonná rada UIC zvolila v Madridu svého nového ředitele

Výkonná rada UIC, která zasedala tentýž den dopoledne, vybrala z přihlášených kandidátů a doporučila pro tuto pozici kandidáta, jímž se stal Francois Davenne (na snímku s Pavlem Krtkem), dosavadní generální sekretář OTIF (organizace zaměřená na zkvalitnění mezinárodní železniční dopravy prostřednictvím úmluvy COTIF). Valné shromáždění tuto kandidaturu schválilo. Francois  Davenne bude od 1. 1. 2019 vykonávat funkci zástupce generálního ředitele a k 30. 6. 2019 nahradí J. P. Loubinouxe na pozici generálního ředitele.

President UIC Renato Mazzoncini zdůraznil, že výběrové řízení bylo transparentní i díky tomu, že při něm asistovala renomovaná konzultantská společnost v oblasti lidských zdrojů EgonZehnder.

Delegace Českých drah zastupovala na zasedání prostřednictvím plných mocí také slovenské dopravce ZSSK a ZSSK Cargo.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 2

Další články této rubriky

Nadační fond Skupiny ČD pomůže železničářům v nouzi Nadační fond Skupiny ČD pomůže železničářům v nouzi

5.8.2020 - České dráhy a jejich největší dceřiná společnost ČD Cargo založily Nadační fond Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM. Cílem je podporovat železničáře, kteří při výkonu svého zaměstnání utrpěli úraz nebo se nikoli vlastní… »

Posázavský pacifik oslavil 120. výročíPosázavský pacifik oslavil 120. výročí

27.7.2020 - Vyhlášená železniční trať nazývaná jako Posázavský pacifik letos oslavila 120. výročí. Dráha se stavěla a zprovozňovala po částech a jako celek byla dokončena v roce 1900. Proslavila se také díky českému trampingu, který se v… »

Rakouská Westbahn získá čtyři kolejeRakouská Westbahn získá čtyři koleje

24.7.2020 - ÖBB Infrastruktur AG pokračuje v modernizaci nejvytíženější rakouské železnice z Vídně na západ země, která je známá jako Westbahn. Cestu k jejímu rozšíření na čtyřkolejnou trať mezi Lincem a Welsem nyní otevřel Spolkový… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika