Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Výkonná rada UIC zvolila v Madridu svého nového ředitele

Výkonná rada UIC zvolila v Madridu svého nového ředitele

10.7.2018 – autor: REDAKCE

V Madridu se na svém dalším zasedání 4. července sešlo valné shromáždění Mezinárodní železniční unie (UIC). Akce se zúčastnil i předseda představenstva Českých drah Pavel Krtek. Jedním z hlavních bodů byla volba nového generálního ředitele UIC.

Výkonná rada UIC zvolila v Madridu svého nového ředitele

Výkonná rada UIC, která zasedala tentýž den dopoledne, vybrala z přihlášených kandidátů a doporučila pro tuto pozici kandidáta, jímž se stal Francois Davenne (na snímku s Pavlem Krtkem), dosavadní generální sekretář OTIF (organizace zaměřená na zkvalitnění mezinárodní železniční dopravy prostřednictvím úmluvy COTIF). Valné shromáždění tuto kandidaturu schválilo. Francois  Davenne bude od 1. 1. 2019 vykonávat funkci zástupce generálního ředitele a k 30. 6. 2019 nahradí J. P. Loubinouxe na pozici generálního ředitele.

President UIC Renato Mazzoncini zdůraznil, že výběrové řízení bylo transparentní i díky tomu, že při něm asistovala renomovaná konzultantská společnost v oblasti lidských zdrojů EgonZehnder.

Delegace Českých drah zastupovala na zasedání prostřednictvím plných mocí také slovenské dopravce ZSSK a ZSSK Cargo.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 2

Další články této rubriky

Regionální dopravu posílí nová vozidlaRegionální dopravu brzy posílí nová vozidla

7.6.2023 - České dráhy nasadí do regionů v letech 2023 až 2026 celkem 159 jednotek RegioPanter a RegioFox. Všechny jsou již objednané a vyrábí se. Část z nich už navíc byla uvedena do provozu a jejich dodávka bude pokračovat i během… »

V Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanterV Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanter

6.6.2023 - České dráhy v pondělí slavnostně pokřtily novou třívozovou soupravu RegioPanter, která bude už během tohoto měsíce nasazena na regionální trať z Opavy do Ostravy-Svinova v Moravskoslezském kraji. Jedná se o vůbec první… »

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika