Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Výkonná rada UIC zvolila v Madridu svého nového ředitele

Výkonná rada UIC zvolila v Madridu svého nového ředitele

10.7.2018 – autor: REDAKCE

V Madridu se na svém dalším zasedání 4. července sešlo valné shromáždění Mezinárodní železniční unie (UIC). Akce se zúčastnil i předseda představenstva Českých drah Pavel Krtek. Jedním z hlavních bodů byla volba nového generálního ředitele UIC.

Výkonná rada UIC zvolila v Madridu svého nového ředitele

Výkonná rada UIC, která zasedala tentýž den dopoledne, vybrala z přihlášených kandidátů a doporučila pro tuto pozici kandidáta, jímž se stal Francois Davenne (na snímku s Pavlem Krtkem), dosavadní generální sekretář OTIF (organizace zaměřená na zkvalitnění mezinárodní železniční dopravy prostřednictvím úmluvy COTIF). Valné shromáždění tuto kandidaturu schválilo. Francois  Davenne bude od 1. 1. 2019 vykonávat funkci zástupce generálního ředitele a k 30. 6. 2019 nahradí J. P. Loubinouxe na pozici generálního ředitele.

President UIC Renato Mazzoncini zdůraznil, že výběrové řízení bylo transparentní i díky tomu, že při něm asistovala renomovaná konzultantská společnost v oblasti lidských zdrojů EgonZehnder.

Delegace Českých drah zastupovala na zasedání prostřednictvím plných mocí také slovenské dopravce ZSSK a ZSSK Cargo.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 2

Další články této rubriky

S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál

15.4.2024 - Okamžik, kdy se moderní vlaky ComfortJet stanou vysokým standardem dálkových linek Českých drah, se rychle blíží. Aktuálně mají ČD k dispozici čtyři soupravy různého řazení s ohledem na předepsané zkoušky, které nyní… »

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika