Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Výjezdní vlak pro firmy

Výjezdní vlak pro firmy

16.4.2014 – autor: PETR HORÁLEK

Pokud v Pendolinu nebo v EuroCity potkáte větší skupinu manažerů, asi se divit nebudete. Výjezdní zasedání ve vlaku se stala běžnou záležitostí. Od dubna proto České dráhy zařadily do svých standardních obchodních nabídek také možnost rezervace velkoprostorového vozu pro potřeby firemních akcí. Součástí této nabídky je i gastronomický servis. Začátek pracovní cesty tak může probíhat za jízdy s plným stolem jídel a nápojů.

Výjezdní vlak pro firmy

Ve vlaku se dá využít čas během jízdy také k práci, a to mnohem lépe než v autě nebo autobuse. O této pravdě se přesvědčuje denně každý cestující, který do zaměstnání dopisuje zprávu na notebooku nebo rychle studuje materiály na poradu. Jízda vlakem však může znamenat také možnost pohovořit s lidmi a probrat věci, na které v hektických pracovních dnech nezbývá čas. Přeprava na firemní akci automobily či autobusem takovou komunikaci neumožňuje. Čas strávený na kolejích není tedy rozhodně „ztracený“, naopak – firemní akce tak může svým způsobem začít hned po nástupu do vlaku.

Opakované žádosti, například z bankovního sektoru, o rezervaci většího množství míst v příjemném prostředí velkoprostorového vozu a o zajištění občerstvení během cesty inspirovaly České dráhy k rozšíření standardních obchodních nabídek. Od 1. dubna 2014 si tak firmy mohou objednat „Výjezdní vlak“ – přepravu do místa konání firemní akce ve standardizované kvalitě za předem pevně stanovené ceny. 

Celý vůz jenom pro vás

V současné době si lze zarezervovat velkoprostorový vůz ve vlacích vyšší kvality v úsecích Praha – Česká Třebová – Olomouc – Ostrava nebo Praha – Česká Třebová – Brno, a to v obou směrech. Pokud si firma objedná minimálně 50 míst, dostane k dispozici celý velkoprostorový vůz druhé třídy (s kapacitou až 78 míst); v případě Pendolina stačí pro rezervaci celého vozu s kapacitou 53 míst objednávka na 35 míst. Obchodní nabídku lze využít už od dvaceti cestujících, v takovém případě ale České dráhy vyhradí skupině jen část velkoprostorového vozu, ve kterém pojedou i další cestující. „Nabídku jsme v této fázi úmyslně zavedli na těch tratích, kde jezdí moderní a pohodlné velkoprostorové vozy,“ říká Marie Macounová z Odboru obchodu osobní dopravy.

„Součástí produktu Výjezdní vlak je i zajištění občerstvení. V základní nabídce máme tortillu s kuřecím masem, sýrové a šunkové sendviče, nealkoholické nápoje jako třeba perlivou/neperlivou vodu nebo limonádu a přípitek na uvítanou v podobě sektu – ten lze zařídit i nealkoholický. Ale umíme vyhovět i zvláštním požadavkům na občerstvení,“ vysvětluje Marie Macounová. Donáška nápojů a jídel je zajištěna až na místo zákazníka. 

Kontaktujte nás e-mailem

Větší skupiny cestujících na pracovní cestě ocení tuto obchodní nabídku i z jiného důvodu. Kdyby si zařizovaly rezervaci míst individuálně, není jisté, zda by sehnaly místa v požadovaném typu vozu, nehledě na to, že maximální počet osob, který lze najednou standardně odbavit, je třicet. Pokud ale budou kontaktovat České dráhy přes e-mailovou adresu obchod@gr.cd.cz, naši obchodníci zajistí, aby byla místa vždy ve velkoprostorovém voze. Při větším množství cestujících lze vyhradit celý vůz.

„Ve spolupráci s kolegy z Odboru provozu osobní dopravy ohlídáme, aby v případě nutné mimořádné změny řazení nebyl touto změnou dotčen vůz, v němž je přepravována firemní skupina cestujících,“ zdůrazňuje Jan Bystřický z Odboru obchodu osobní dopravy. V takovém případě ve spolupráci s vlakovou četou zajistíme, aby vůz nebyl v trase, kdy je objednán pro přepravu firemní skupiny, obsazen jinými cestujícími. 

Služba pro každý den

„Předpokládáme, že novou službu vy­užijí firmy především v úterý až čtvrtek, což jsou typické dny pro konání služebních cest. Pokud se ale stane, že se ozve zájemce a bude chtít zamluvit celý vůz v době týdenní špičky, tedy v pondělí ráno nebo pátek odpoledne, vyřešíme to operativně. Pokusíme se zajistit zařazení posilového vozu,“ vysvětluje Jan Bystřický. Služba Výjezdní vlak ale není omezena kalendářem, lze ji využít i o víkendech a svátcích. Pro firmy představuje významný benefit i skutečnost, že za tuto službu zaplatí na fakturu. Klíčové ale je, že nabízíme službu jako celek – firma si objedná jízdní doklady i občerstvení na jednom místě, za předem známou cenu. Pro jízdenky se také nemusí nikam chodit – doručíme je poštou. 

Plánujeme i další tratě

Do budoucna České dráhy uvažují o rozšíření této služby i na další trasy. Ve fázi přípravy jsou relace Praha – Ústí nad Labem – Děčín, Praha – Tábor – České Budějovice a Praha – Plzeň – Železná Ruda. „Plánujeme zavedení služby Výjezdní vlak i na tratě, kde zatím velkoprostorový vůz standardně nenasazujeme. Pro naše zákazníky z řad firem ho ale chceme zařídit. Nicméně je pravda, že jsme omezeni stavem železniční infrastruktury, takže Výjezdní vlak nelze ve standardizované podobě zorganizovat kdekoli. Například k soupravám vedeným motorovými vozy to jde opravdu těžko, takže oblast Jizerských hor a Krkonoš, byť je nádherná, se pro tuto službu z praktického hlediska nehodí,“ dodává Jan Bystřický. Omezení rovněž vyplývají z doby pobytu v nácestných stanicích (především kvůli přidání vozu) a garance gastronomických služeb.

Pokud má ale firma již v současnosti zájem využít obchodní nabídku Výjezdní vlak mimo zmiňované relace, lze se na České dráhy obrátit a vstoupit do jednání. Naši obchodníci se pokusí pro zákazníka udělat maximum.

Výhody nabídky Výjezdní vlak

1. Garance přepravy v moderním velkoprostorovém voze.

2. Pro větší skupiny je k dispozici celý vůz bez navýšení ceny.

3. Občerstvení během cesty jako součást služby.

4. Zajištění jízdních dokladů a jejich doručení zákazníkovi.

5. Akceptujeme platbu na fakturu.

Objednávky přijímáme na e-mailové adrese obchod@gr.cd.cz. Další podrobnosti najdete na www.cd.cz/firmy v sekci Organizace cest.

 


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 4

Další články této rubriky

Masarykovo nádraží získá díky modernizaci unikátní platformuMasarykovo nádraží získá díky modernizaci unikátní platformu

24.2.2024 - Pražské Masarykovo nádraží čeká v následujících třech letech čilý stavební ruch. Stavba, jež slouží už více než 175 let, projde dosud největší proměnou ve své historii. Jeho kolejiště překlene unikátní platforma, která… »

Modernizace čtrnácti EffiShunterů je hotováModernizace čtrnácti EffiShunterů je hotová

21.2.2024 - České dráhy mají už zpět všech 14 lokomotiv řady 742, které daly ke kompletní modernizaci do společnosti CZ LOKO. Stalo se tak prakticky o rok dříve, neboť kontrakt za více než 684 milionů Kč předpokládal dokončení posledního… »

ČD Minibary loni obsloužily skoro 1,2 milionu cestujícíchČD Minibary loni obsloužily skoro 1,2 milionu cestujících

16.2.2024 - Více než 400 tisíc šálků kávy, ale také pivo nebo cappuccino. Tyto nápoje jsou i nadále nejoblíbenějšími položkami, které se prodávají v minibarech Českých drah. Mezi vyhledávané občerstvení patří také croissanty, bagety… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika