Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / VUZ zvýšilo kapacitu odstavných kolejí

VUZ zvýšilo kapacitu odstavných kolejí

9.6.2021 – autor: JOSEF HOLEK

ZC VUZ Velim se může pochlubit dvěma novými odstavnými kolejemi pro zkoušenou železniční kolejovou techniku. Dvě celkem 260 metrů dlouhé, nezatrolejované koleje vyrostly v prostoru vpravo od vrátnice – v místě, kde jedna kolej míří od zkušebního okruhu k hale Dynamického zkušebního stavu.

VUZ zvýšilo kapacitu odstavných kolejí
Právě u hlavní brány, vedle přejezdu, vzniklo rozvětvení pomocí stávajících, již použitých, ale regenerovaných výhybek a kolejnic. Výstavbu VUZ připravoval již od loňského podzimu. První vozidla by měla na vybudovanou infrastrukturu najet v červnu, kdy bude zahájen půlroční zkušební provoz. Nové koleje navýší kapacitu pro stání kolejových vozidel a sníží nároky na manipulaci s odstavenými vozidly na současných kolejích.

Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Tunely na IV. koridoru se pojede dvoustovkouTunely na IV. koridoru se pojede dvoustovkou

17.6.2021 - Práce na čtvrtém koridoru úspěšně pokračují. Tunel Deboreč je prakticky hotový, v mezenském už je dokončena primární klenba a základové pasy, rýsuje se i estakáda u Ješetic. Plánuje se rovněž stavba necelých dvacet… »

E.ON postaví ve spolupráci s ČD dobíječky u osmi nádražíE.ON postaví ve spolupráci s ČD dobíječky u osmi nádraží

15.6.2021 - Majitelé a uživatelé elektromobilů budou moci brzy využít několika nových míst určených na dobíjení svých vozidel. Společnost E.ON Energie ve spolupráci s Českými drahami vytipovala vhodné lokality u železničních nádraží, kde… »

 ČD - Telematika i v krizi udržela tržby ČD - Telematika i v krizi udržela tržby

7.6.2021 - Dceřiná společnost Českých drah ČD - Telematika loni zaznamenala zisk před zdaněním 66,9 milionu korun, což je meziročně o 6,6 milionu méně. Zhruba o 20 milionů klesly i tržby, a to na 1,676 miliardy korun (v roce 2019 to bylo 1 687… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika