Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Vozy RegioShuttle posilují bezbariérovost

Vozy RegioShuttle posilují bezbariérovost

10.3.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Díky dlouhodobé nájemní smlouvě s německou dopravní společností Vogtlandbahn pomáhají na Podorlicku zabezpečovat regionální dopravu čtyři starší, avšak bezbariérové motorové vozy od švýcarské firmy Stadler.

Vozy RegioShuttle posilují bezbariérovost

Jejich novější tuzemské modifikace pod názvem RegioSpider jezdí již na Vysočině, na Liberecku a Českotřebovsku. Oproti verzi vyrobené přímo pro České dráhy mají „žluté“ RegioSpidery vestavěny místo italských motorů Iveco Cursor od německé firmy MAN. Zapůjčené stroje navíc disponují odlišným řízením, jsou jednodušeji vybavené a chybí v nich zabezpečovač typu MIREL. Vozidla jsou běžně k zastižení mezi Častolovicemi a Solnicí, ale i mezi Doudleby nad Orlicí a Rokytnicí v Orlických horách.


Průměrné hodnocení (10 hlasů): 3.8

Další články této rubriky

ČD - Telematika se zaměří na zákazníky ze státní správyČD - Telematika se zaměří na zákazníky ze státní správy

27.5.2024 - Dceřiná společnost ČD - Telematika oslavila v dubnu 30 let fungování. Do budoucna se chce soustředit na tradiční oblasti technologií pro zabezpečení a telekomunikační služby. Cílem však také je rozšíření portfolia poskytovaných… »

Kola z ČD Bike je možné nově rezervovat i v e-shopuKola z ČD Bike je možné nově rezervovat i v e-shopu

22.5.2024 - Milovníci jízdních kol mohou také letos využít oblíbené cyklopůjčovny Českých drah. Během turistické sezony budou otevřené v 69 železničních stanicích. Nově je možné si toto sportovní náčiní zarezervovat přímo v e-shopu… »

Legendární Albatros se vrátí do provozuLegendární Albatros se vrátí do provozu

17.5.2024 - Legendární rychlíkové lokomotivě někdejších ČSD z roku 1947 se začalo blýskat na lepší časy. Modrý Albatros 498.022 se brzy bude moci vrátit do činné služby. České dráhy totiž využily nabídku společnosti Steam Story Agency… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika