Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Vozy dálkové dopravy vybaveny LED indikací

Vozy dálkové dopravy vybaveny LED indikací

19.12.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Více než 450 osobních vozů Českých drah řad A, B, BDs, BDt již bylo vybaveno LED svítilnami. Zařízení vlakové čety i cestující informuje, zda jsou zalamovací dveře správně zajištěny proti otevření za jízdy.

Vozy dálkové dopravy vybaveny LED indikací

Lze říci, že všechny vozy, které ČD nyní nasazují na dálkovou dopravu, už disponují světelnou indikací. Zbylých zhruba 300 vagonů bude technologií osazeno zhruba do srpna příštího roku. Technické řešení spočívá v dosazení snímačů polohy horní západky dveří a doplnění světla. Vozy jsou také vybaveny samolepkami s informacemi o bezpečném chování během jízdy. Instalované optické zařízení má dvě informační úrovně – venkovní stranu a vnitřní stranu vozu. Na vnější je v podobě LED světelného prvku signalizováno žlutým světlem umístěným u každých nástupních dveří, že některé dveře nejsou spolehlivě uzavřeny. Důležité je, že personál vlaku se tak nově i ze strany nástupiště díky signalizaci dozví o nedostatečně uzavřených dveřích nejen na této straně, ale i z druhé opačné strany vozu. Uvnitř vagonu je signalizováno řádné neuzavření trvale svítícím červeným světlem konkrétních dveří.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 3.71

Další články této rubriky

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

Turistické vlaky procitly ze zimního spánkuTuristické vlaky procitly ze zimního spánku

4.4.2024 - Letošní turistická sezona na železnici v Praze a Středočeském kraji odstartovala předposlední březnový víkend. Nadšenci mohou opět vyrazit na tradiční jízdy do atraktivních míst, ale i na některé nové trasy. Kromě… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika