Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Vozy dálkové dopravy vybaveny LED indikací

Vozy dálkové dopravy vybaveny LED indikací

19.12.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Více než 450 osobních vozů Českých drah řad A, B, BDs, BDt již bylo vybaveno LED svítilnami. Zařízení vlakové čety i cestující informuje, zda jsou zalamovací dveře správně zajištěny proti otevření za jízdy.

Vozy dálkové dopravy vybaveny LED indikací

Lze říci, že všechny vozy, které ČD nyní nasazují na dálkovou dopravu, už disponují světelnou indikací. Zbylých zhruba 300 vagonů bude technologií osazeno zhruba do srpna příštího roku. Technické řešení spočívá v dosazení snímačů polohy horní západky dveří a doplnění světla. Vozy jsou také vybaveny samolepkami s informacemi o bezpečném chování během jízdy. Instalované optické zařízení má dvě informační úrovně – venkovní stranu a vnitřní stranu vozu. Na vnější je v podobě LED světelného prvku signalizováno žlutým světlem umístěným u každých nástupních dveří, že některé dveře nejsou spolehlivě uzavřeny. Důležité je, že personál vlaku se tak nově i ze strany nástupiště díky signalizaci dozví o nedostatečně uzavřených dveřích nejen na této straně, ale i z druhé opačné strany vozu. Uvnitř vagonu je signalizováno řádné neuzavření trvale svítícím červeným světlem konkrétních dveří.


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 3.5

Další články této rubriky

České dráhy zahájily provoz v elektrické trakci na UničovceČeské dráhy zahájily provoz v elektrické trakci na Uničovce

2.12.2022 - České dráhy 25. listopadu zahájily zkušební provoz v elektrické trakci pod dohledem evropského zabezpečovacího systému ETCS na trati z Olomouce do Uničova. Přibližně během měsíce se musí připravit na výhradní provoz. »

Na periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidelNa periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidel

27.11.2022 - České dráhy v následujících čtyřech letech odešlou na výrobci předepsané periodické prohlídky a opravy přes 2 000 drážních vozidel. Ročně vyčlení na tuto údržbu kolem 3,5 miliardy korun. Zároveň s tím dopravce po svých… »

ČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlakůČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlaků

23.11.2022 - Čím přesnější informace o počtu cestujících budou České dráhy mít, tím pružněji mohou ony i objednavatelé dopravy reagovat na reálnou poptávku. Proto se aktuálně testují automatické sčítací systémy. Projekt dostala na… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika