Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Vlaky už zastavují i v Táboře-Měšicích

Vlaky už zastavují i v Táboře-Měšicích

5.1.2018 – autor: JOSEF HOLEK

Lidé bydlící v táborské části Měšice se dočkali nové železniční zastávky. Osobní vlaky Českých drah tu začaly zastavovat v neděli 10. prosince s novým jízdním řádem. Cestující mohou k nástupu využít 60 metrů dlouhé nástupiště, před nepřízní počasí je ochrání kovová budka. K místu se dostanou od přejezdu v ulici Průhon.

Vlaky už zastavují i v Táboře-Měšicích

Nový je i železniční svršek, trativody, přejezd z asfaltobetonu a zabezpečovací zařízení. Práce byly hotové zhruba po měsíci od prvního kopnutí na začátku listopadu. Zastávka Tábor-Měšice na trati číslo 224 vznikla z popudu Jihočeského kraje a Správy železniční dopravní cesty. Subjekty však zareagovaly na prosby občanů. Původní, ale desítky let nevyužívaná zastávka stála zhruba o kilometr dál ve směru k Horní Cerekvi. Stavba vyšla na devět milionů korun. Svými parametry splňuje všechny povinné požadavky na interoperabilitu, jako jsou výška nástupní hrany, osvětlení či akustické majáky pro nevidomé.


Průměrné hodnocení (8 hlasů): 4

Další články této rubriky

Regionální dopravu posílí nová vozidlaRegionální dopravu brzy posílí nová vozidla

7.6.2023 - České dráhy nasadí do regionů v letech 2023 až 2026 celkem 159 jednotek RegioPanter a RegioFox. Všechny jsou již objednané a vyrábí se. Část z nich už navíc byla uvedena do provozu a jejich dodávka bude pokračovat i během… »

V Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanterV Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanter

6.6.2023 - České dráhy v pondělí slavnostně pokřtily novou třívozovou soupravu RegioPanter, která bude už během tohoto měsíce nasazena na regionální trať z Opavy do Ostravy-Svinova v Moravskoslezském kraji. Jedná se o vůbec první… »

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika