Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Vlaky už zastavují i v Táboře-Měšicích

Vlaky už zastavují i v Táboře-Měšicích

5.1.2018 – autor: JOSEF HOLEK

Lidé bydlící v táborské části Měšice se dočkali nové železniční zastávky. Osobní vlaky Českých drah tu začaly zastavovat v neděli 10. prosince s novým jízdním řádem. Cestující mohou k nástupu využít 60 metrů dlouhé nástupiště, před nepřízní počasí je ochrání kovová budka. K místu se dostanou od přejezdu v ulici Průhon.

Vlaky už zastavují i v Táboře-Měšicích

Nový je i železniční svršek, trativody, přejezd z asfaltobetonu a zabezpečovací zařízení. Práce byly hotové zhruba po měsíci od prvního kopnutí na začátku listopadu. Zastávka Tábor-Měšice na trati číslo 224 vznikla z popudu Jihočeského kraje a Správy železniční dopravní cesty. Subjekty však zareagovaly na prosby občanů. Původní, ale desítky let nevyužívaná zastávka stála zhruba o kilometr dál ve směru k Horní Cerekvi. Stavba vyšla na devět milionů korun. Svými parametry splňuje všechny povinné požadavky na interoperabilitu, jako jsou výška nástupní hrany, osvětlení či akustické majáky pro nevidomé.


Průměrné hodnocení (8 hlasů): 4

Další články této rubriky

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

První Panter v barvách PID vyjel na linku do KralupPrvní Panter v barvách PID vyjel na linku do Kralup

3.6.2024 - Poprvé do zkušebního provozu s cestujícími vyrazil 13. května RegioPanter v barvách Pražské integrované dopravy. Konkrétně se jednalo o jednotku 640.234, jež se po malé slavnosti vydala do Kralup nad Vltavou. RegioPantery by do zimy… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika