Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Vlaky SuperCity pod Tatrami

Vlaky SuperCity pod Tatrami

11.9.2014 – autor: MICHAL ŠTĚPÁN

Pendolino Českých drah brázdí naše koleje už více než deset let. Za tuto dobu berou naši zákazníci eleganci cestování spoji SuperCity jako samozřejmost s tím, že se zde vždy kloubí kvalita, rychlost, servis na palubě i přesnost jízdy. Z původní spojnice Ostravy, Olomouce a Pardubic s Prahou došlo loni k rozšíření nabídky o spoje jedoucí do Plzně a dalších západočeských měst až po Františkovy Lázně. V novém jízdním řádu 2014/15 se Pendolino opět pravidelně vydá na Slovensko, i když jinak než v minulosti.

Vlaky SuperCity pod Tatrami

Spoje SuperCity Pendolino budou i v dalším jízdním řádu vlajkovou lodí Českých drah na trase Praha – Ostrava. Dva páry spojů budou i nadále prodloužené přes Plzeň do Františkových Lázní, avšak pojedou vyváženě – v obou směrech vždy ráno a vpodvečer. Od prosince 2014 se Pendolina podívají i na Slovensko. Nebude to poprvé. Ještě před tím, než se Pendolina usadila na lince Praha – Ostrava, zajížděla i do Bratislavy. A byla tu už i Žilina – jako prodloužení některých vlaků z Ostravy. 

Rychlá cesta na střední Slovensko a do Košic

Letošní prosinec odstartuje cestujícím i vlakům Pendolino další nové možnosti, příležitosti i očekávání v podobě důrazu na spojení České republiky se Slovenskem. V relaci Praha – Ostrava – Žilina – Poprad-Tatry – Košice se tak objeví značka SuperCity. Pro všechny se otevře prostor zažít na vlastní kůži onu eleganci cestování. Hlavní argumenty, proč právě vlakem SuperCity a proč právě s Českými drahami, budou pro naše zákazníky zřejmé. Dnešní EuroCity Košičan urazí tradiční cestu z Prahy přes Vsetín do Košic za 8 hodin a 21 minut, v opačném směru o 5 minut pomaleji. Noční přímé vlaky jsou ještě o pár desítek minut pomalejší. A SuperCity Pendolino? Oproti nejrychlejšímu spojení dojede na východní Slovensko o téměř hodinu rychleji – z Prahy do Košic to bude na hranici 7 hodin a 30 minut, čímž SC Pendolino potvrdí pozici nejrychlejšího spojení na trhu.

Naše zaměření na zákazníky ale bude stavěno i na nabídce výhodných doplňkových produktů v oblasti Tater a Košic. Domluvili jsme se s našimi obchodními partnery poskytujícími ubytování na středním i východním Slovensku, dále v oblasti Tater počítáme s cenově výhodnými nabídkami pro letní i zimní rekreaci. To vše pro zákazníky spojů SuperCity Pendolino, kteří je využijí. 

Denní autovlak nově v pátek

Denní autovlak do Košic už nepojede, nynější spoj Košičan totiž na Slovensku od prosince ukončí jízdu v Žilině. Na základě dosavadní poptávky nově povedou ČD i ZSSK autovlak v poloze výhodného pátečního spoje, samozřejmě v kategorii EuroCity. Spoj si udrží název Košičan a bude odjíždět z Prahy v pátek krátce po 13. hodině. Jeho trasa povede přes Olomouc a Ostravu do Košic. Na palubě bude mít zákazník vedle tradičních služeb i wi-fi připojení. Víkendová návštěva Tater, to bude jen jedna z možností, které nový spoj nabídne – vracet se bude v neděli po poledni s příjezdem do Prahy po 19. hodině. Zatraktivnění cestování máme připraveno i pro cestující přímých nočních spojů mezi Českem a Slovenskem, zejména pokud jde o cesty v lehátkových a lůžkových vozech.

Autor je člen představenstva ČD zodpovědný za oblast osobní dopravy.


Průměrné hodnocení (17 hlasů): 3.53

Další články této rubriky

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

Turistické vlaky procitly ze zimního spánkuTuristické vlaky procitly ze zimního spánku

4.4.2024 - Letošní turistická sezona na železnici v Praze a Středočeském kraji odstartovala předposlední březnový víkend. Nadšenci mohou opět vyrazit na tradiční jízdy do atraktivních míst, ale i na některé nové trasy. Kromě… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika