Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Vlak plný úsměvů vyrazil letos počtrnácté

Vlak plný úsměvů vyrazil letos počtrnácté

3.7.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Zhruba tři stovky účastníků odvezl do Zlína na 57. Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež tradiční Vlak plný úsměvů, jejž pořádají České dráhy. Ve vlaku, který letos jel již počtrnácté, nechyběly děti z mnoha dětských domovů, několik vozíčkářů a také mentálně postižení klienti z různých stacionářů.

Vlak plný úsměvů vyrazil letos počtrnácté

Pražské elektrické jednotce CityElefant 471.074, která jela samostatně v trase Praha – Olomouc, pomáhal v závěru cesty z Olomouce do Zlína středu Brejlovec 754.079 z olomouckého Depa kolejových vozidel. Pro nadšené účastníky z Prahy, Pardubic, Ústí nad Orlicí, České Třebové, Zábřehu na Moravě či Šumperku a dalších měst národní dopravce připravil na cestu malé občerstvení a také v pořadí již sedmý Elfíkův sešit proti nudě a slušivé kšiltovky proti slunci, které se v první parný červnový den opravdu všem hodily. Od dceřiné společnosti DVI děti navíc získaly stolní hry, jež jim pomohly zkrátit dlouhou cestu. Na zlínském nádraží všechny přivítal filmový princ Jan Čenský, manažerka zlínského filmového festivalu Iva Janálová, primátor města Miroslav Adámek a řada dalších osobností.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál

15.4.2024 - Okamžik, kdy se moderní vlaky ComfortJet stanou vysokým standardem dálkových linek Českých drah, se rychle blíží. Aktuálně mají ČD k dispozici čtyři soupravy různého řazení s ohledem na předepsané zkoušky, které nyní… »

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika