Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Vlak plný úsměvů vyrazil letos počtrnácté

Vlak plný úsměvů vyrazil letos počtrnácté

3.7.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Zhruba tři stovky účastníků odvezl do Zlína na 57. Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež tradiční Vlak plný úsměvů, jejž pořádají České dráhy. Ve vlaku, který letos jel již počtrnácté, nechyběly děti z mnoha dětských domovů, několik vozíčkářů a také mentálně postižení klienti z různých stacionářů.

Vlak plný úsměvů vyrazil letos počtrnácté

Pražské elektrické jednotce CityElefant 471.074, která jela samostatně v trase Praha – Olomouc, pomáhal v závěru cesty z Olomouce do Zlína středu Brejlovec 754.079 z olomouckého Depa kolejových vozidel. Pro nadšené účastníky z Prahy, Pardubic, Ústí nad Orlicí, České Třebové, Zábřehu na Moravě či Šumperku a dalších měst národní dopravce připravil na cestu malé občerstvení a také v pořadí již sedmý Elfíkův sešit proti nudě a slušivé kšiltovky proti slunci, které se v první parný červnový den opravdu všem hodily. Od dceřiné společnosti DVI děti navíc získaly stolní hry, jež jim pomohly zkrátit dlouhou cestu. Na zlínském nádraží všechny přivítal filmový princ Jan Čenský, manažerka zlínského filmového festivalu Iva Janálová, primátor města Miroslav Adámek a řada dalších osobností.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

V Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanterV Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanter

6.6.2023 - České dráhy v pondělí slavnostně pokřtily novou třívozovou soupravu RegioPanter, která bude už během tohoto měsíce nasazena na regionální trať z Opavy do Ostravy-Svinova v Moravskoslezském kraji. Jedná se o vůbec první… »

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

Národní dopravce převzal další lokomotivu VectronNárodní dopravce převzal další lokomotivu Vectron

2.6.2023 - Česká dráhy převzaly na začátku května do nájmu od společnosti RSL první z letošních 12 lokomotiv Siemens Vectron. Jde o stroj s označením 193.566. Lokomotiva byla nasazena do provozu hned následující den a už 4. května… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika