Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Vlak plný úsměvů vyrazil letos počtrnácté

Vlak plný úsměvů vyrazil letos počtrnácté

3.7.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Zhruba tři stovky účastníků odvezl do Zlína na 57. Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež tradiční Vlak plný úsměvů, jejž pořádají České dráhy. Ve vlaku, který letos jel již počtrnácté, nechyběly děti z mnoha dětských domovů, několik vozíčkářů a také mentálně postižení klienti z různých stacionářů.

Vlak plný úsměvů vyrazil letos počtrnácté

Pražské elektrické jednotce CityElefant 471.074, která jela samostatně v trase Praha – Olomouc, pomáhal v závěru cesty z Olomouce do Zlína středu Brejlovec 754.079 z olomouckého Depa kolejových vozidel. Pro nadšené účastníky z Prahy, Pardubic, Ústí nad Orlicí, České Třebové, Zábřehu na Moravě či Šumperku a dalších měst národní dopravce připravil na cestu malé občerstvení a také v pořadí již sedmý Elfíkův sešit proti nudě a slušivé kšiltovky proti slunci, které se v první parný červnový den opravdu všem hodily. Od dceřiné společnosti DVI děti navíc získaly stolní hry, jež jim pomohly zkrátit dlouhou cestu. Na zlínském nádraží všechny přivítal filmový princ Jan Čenský, manažerka zlínského filmového festivalu Iva Janálová, primátor města Miroslav Adámek a řada dalších osobností.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Mezi papíráky jsem rebel, říká prostějovský modelářMezi papíráky jsem rebel, říká prostějovský modelář

25.6.2021 - Jedenáct let se Lukáš Vykydal z Prostějova věnuje papírovému modelářství a za tu dobu se vypracoval mezi nejlepší v republice. Však mu také doma visí řada diplomů a na poličkách se skví více než desítka modelů lokomotiv a… »

RegioPantery mohou vyjet na LipenkuRegioPantery mohou vyjet na Lipenku

24.6.2021 - Podzimní testovací jízdy RegioPanterů na Lipence byly úspěšné. České dráhy připravují zkušební, víkendový provoz. Cestující na trase z Rybníku do Lipna se tak dočkají pod hlavičkou ČD dalšího zkvalitnění služeb.… »

Výstavba haly v Plzni je v poloviněVýstavba haly v Plzni je v polovině

23.6.2021 - Výstavba haly v areálu Oblastního centra údržby (OCÚ) Západ Českých drah v Plzni je ve své polovině. Moderní opravárenské zázemí pro údržbu a opravy nabídne 400 metrů kolejí, portálový jeřáb s nosností 5 tun a další… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika