Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Vlak místem jednání Asociace krajů ČR

Vlak místem jednání Asociace krajů ČR

19.10.2016 – autor: PETR SLONEK

Netradiční místo jednání zvolila v pátek 16. září komise rady Asociace krajů ČR pro dopravu. Zasedání se uskutečnilo ve zvláštním vlaku Českých drah, který vezl účastníky z Havlíčkova Brodu do Humpolce.

Vlak místem jednání Asociace krajů ČR

Za přítomnosti předsedy představenstva ČD Pavla Krtka a místopředsedy představenstva ČD Ludvíka Urbana zástupci krajů řešili aktuální otázky regionální železniční dopravy, především záměr ministerstva dopravy na zřízení státní půjčovny vlaků a nevypisování dotačních výzev ministerstvem dopravy na nákup vozů pro regionální dopravu. Pavel Krtek a Ludvík Urban hovořili o předpokladech pro další rozvoj železniční dopravy a dopravní obslužnosti v regionech. Pavel Krtek ujistil, že České dráhy vnímají požadavky objednatelů a aktivně usilují o jejich naplnění.


Průměrné hodnocení (8 hlasů): 3.25

Další články této rubriky

Regionální dopravu posílí nová vozidlaRegionální dopravu brzy posílí nová vozidla

7.6.2023 - České dráhy nasadí do regionů v letech 2023 až 2026 celkem 159 jednotek RegioPanter a RegioFox. Všechny jsou již objednané a vyrábí se. Část z nich už navíc byla uvedena do provozu a jejich dodávka bude pokračovat i během… »

V Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanterV Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanter

6.6.2023 - České dráhy v pondělí slavnostně pokřtily novou třívozovou soupravu RegioPanter, která bude už během tohoto měsíce nasazena na regionální trať z Opavy do Ostravy-Svinova v Moravskoslezském kraji. Jedná se o vůbec první… »

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika