Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Vlak místem jednání Asociace krajů ČR

Vlak místem jednání Asociace krajů ČR

19.10.2016 – autor: PETR SLONEK

Netradiční místo jednání zvolila v pátek 16. září komise rady Asociace krajů ČR pro dopravu. Zasedání se uskutečnilo ve zvláštním vlaku Českých drah, který vezl účastníky z Havlíčkova Brodu do Humpolce.

Vlak místem jednání Asociace krajů ČR

Za přítomnosti předsedy představenstva ČD Pavla Krtka a místopředsedy představenstva ČD Ludvíka Urbana zástupci krajů řešili aktuální otázky regionální železniční dopravy, především záměr ministerstva dopravy na zřízení státní půjčovny vlaků a nevypisování dotačních výzev ministerstvem dopravy na nákup vozů pro regionální dopravu. Pavel Krtek a Ludvík Urban hovořili o předpokladech pro další rozvoj železniční dopravy a dopravní obslužnosti v regionech. Pavel Krtek ujistil, že České dráhy vnímají požadavky objednatelů a aktivně usilují o jejich naplnění.


Průměrné hodnocení (8 hlasů): 3.25

Další články této rubriky

České dráhy zahájily provoz v elektrické trakci na UničovceČeské dráhy zahájily provoz v elektrické trakci na Uničovce

2.12.2022 - České dráhy 25. listopadu zahájily zkušební provoz v elektrické trakci pod dohledem evropského zabezpečovacího systému ETCS na trati z Olomouce do Uničova. Přibližně během měsíce se musí připravit na výhradní provoz. »

Na periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidelNa periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidel

27.11.2022 - České dráhy v následujících čtyřech letech odešlou na výrobci předepsané periodické prohlídky a opravy přes 2 000 drážních vozidel. Ročně vyčlení na tuto údržbu kolem 3,5 miliardy korun. Zároveň s tím dopravce po svých… »

ČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlakůČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlaků

23.11.2022 - Čím přesnější informace o počtu cestujících budou České dráhy mít, tím pružněji mohou ony i objednavatelé dopravy reagovat na reálnou poptávku. Proto se aktuálně testují automatické sčítací systémy. Projekt dostala na… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika