Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Vernisáž fotografií na pardubické univerzitě

Vernisáž fotografií na pardubické univerzitě

19.11.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Fotografická výstava, kterou připravily České dráhy ke sto letům vzniku republiky a státních drah, byla po Praze instalována tentokrát ve vstupní aule Dopravní fakulty Jana Pernera na pardubické univerzitě.

Vernisáž fotografií na pardubické univerzitě

Na slavnostní vernisáži, které se osobně zúčastnili děkan fakulty Libor Švadlenka, zástupkyně rektora Taťána Molková a členové představenstva Českých drah Michal Štěpán a Radek Dvořák, si přítomní připomněli nedávný křest elektrické lokomotivy řady 151 s polepem, který připomíná čtvrt století založení tamní dopravní fakulty. Zároveň také zdůraznili úzkou spolupráci pardubické univerzity s národním dopravcem, kde nachází pracovní uplatnění právě řada absolventů Dopravní fakulty. Jak řekl náměstek generálního ředitele ČD pro ekonomiku Radek Dvořák, fotografie by měly evokovat nejen vzpomínku na generace rodičů a prarodičů, ale hlavně zamyšlení nad železnicí, která se postupem času stala klíčovým a spolehlivým dopravním prostředkem současné doby.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4

Další články této rubriky

Cyklisté se vrátili do vlaků Českých drahCyklisté se vrátili do vlaků Českých drah

24.6.2022 - Po dvou letech, kdy cestování výrazně ovlivňovala protiepidemická opatření, se do vlaků Českých drah ve velkém vrátili i turisté s jízdními koly. Jejich přeprava na jaře prakticky dosáhla úrovně roku 2019, tedy před vypuknutí… »

Prahu s Vídní přes Gmünd spojí Silva NorticaPrahu s Vídní přes Gmünd spojí Silva Nortica

22.6.2022 - České dráhy ve spolupráci s rakouským dopravcem ÖBB letos obnoví přímé vlakové spojení mezi Prahou a Vídní po historické trati Františka Josefa přes Tábor. Jeden pár vlaků v pracovní dny a také dva páry o víkendech propojí… »

Chystá se další Léto na BechyňceChystá se další Léto na Bechyňce

20.6.2022 - Po naší první elektrifikované trati budou o sobotách od 2. července do 27. srpna opět jezdit historické elektrické vlaky vedené lokomotivou, které se říká Bobinka. A pokud se podaří včas dokončit rozsáhlou opravu motorů a osadit… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika