Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Vernisáž fotografií na pardubické univerzitě

Vernisáž fotografií na pardubické univerzitě

19.11.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Fotografická výstava, kterou připravily České dráhy ke sto letům vzniku republiky a státních drah, byla po Praze instalována tentokrát ve vstupní aule Dopravní fakulty Jana Pernera na pardubické univerzitě.

Vernisáž fotografií na pardubické univerzitě

Na slavnostní vernisáži, které se osobně zúčastnili děkan fakulty Libor Švadlenka, zástupkyně rektora Taťána Molková a členové představenstva Českých drah Michal Štěpán a Radek Dvořák, si přítomní připomněli nedávný křest elektrické lokomotivy řady 151 s polepem, který připomíná čtvrt století založení tamní dopravní fakulty. Zároveň také zdůraznili úzkou spolupráci pardubické univerzity s národním dopravcem, kde nachází pracovní uplatnění právě řada absolventů Dopravní fakulty. Jak řekl náměstek generálního ředitele ČD pro ekonomiku Radek Dvořák, fotografie by měly evokovat nejen vzpomínku na generace rodičů a prarodičů, ale hlavně zamyšlení nad železnicí, která se postupem času stala klíčovým a spolehlivým dopravním prostředkem současné doby.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4

Další články této rubriky

S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál

15.4.2024 - Okamžik, kdy se moderní vlaky ComfortJet stanou vysokým standardem dálkových linek Českých drah, se rychle blíží. Aktuálně mají ČD k dispozici čtyři soupravy různého řazení s ohledem na předepsané zkoušky, které nyní… »

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika