Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Vectrony v barvách ZSSK

Vectrony v barvách ZSSK

25.1.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) provozuje od nového jízdního řádu 2018 tři zbrusu nové vícesystémové elektrické lokomotivy Vectron od německé firmy Siemens.

Vectrony v barvách ZSSK

Historicky prvním vlakem vedený Vectronem se stal 10. prosince 2017 rychlík 603 z Bratislavy do Košic, v jehož čele stanul stroj 383.101. Následný vlak vyšší kvality IC523 v ten samý den vedla lokomotiva 383.102. ZSSK má v současné době k dispozici tři lokomotivy v atraktivním polepu, které by měly do června doplnit další čtyři stroje. V  závěru roku by tak mělo po slovenských kolejích jezdit už celkem deset těchto moderních lokomotiv, které veřejnost dobře zná i díky pravidelným spojům Českých drah z Prahy směrem na Drážďany a Berlín. Stroje řady 383 společnosti ZSSK jsou plánovány v letošním roce pouze na vnitrostátní spoje mezi Bratislavou a východoslovenskou metropolí Košice, výhledově by se lokomotivy mohly vydat i do Maďarska a ČR, což bude předmětem dalších jednání.


Průměrné hodnocení (8 hlasů): 3.88

Další články této rubriky

Na periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidelNa periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidel

27.11.2022 - České dráhy v následujících čtyřech letech odešlou na výrobci předepsané periodické prohlídky a opravy přes 2 000 drážních vozidel. Ročně vyčlení na tuto údržbu kolem 3,5 miliardy korun. Zároveň s tím dopravce po svých… »

ČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlakůČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlaků

23.11.2022 - Čím přesnější informace o počtu cestujících budou České dráhy mít, tím pružněji mohou ony i objednavatelé dopravy reagovat na reálnou poptávku. Proto se aktuálně testují automatické sčítací systémy. Projekt dostala na… »

Ministři dopravy cestovali na zasedání vlakemMinistři dopravy cestovali na zasedání vlakem

21.11.2022 - Ministr dopravy Slovenska Andrej Doležal dorazil do Prahy na neformální zasedání ministrů dopravy Evropské unie vlakem. Využil k tomu spoje EC 172 z Bratislavy s příjezdem do Prahy Holešovic. Vlakem na setkání přijeli i jeho rakouský a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika