Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Vectrony v barvách ZSSK

Vectrony v barvách ZSSK

25.1.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) provozuje od nového jízdního řádu 2018 tři zbrusu nové vícesystémové elektrické lokomotivy Vectron od německé firmy Siemens.

Vectrony v barvách ZSSK

Historicky prvním vlakem vedený Vectronem se stal 10. prosince 2017 rychlík 603 z Bratislavy do Košic, v jehož čele stanul stroj 383.101. Následný vlak vyšší kvality IC523 v ten samý den vedla lokomotiva 383.102. ZSSK má v současné době k dispozici tři lokomotivy v atraktivním polepu, které by měly do června doplnit další čtyři stroje. V  závěru roku by tak mělo po slovenských kolejích jezdit už celkem deset těchto moderních lokomotiv, které veřejnost dobře zná i díky pravidelným spojům Českých drah z Prahy směrem na Drážďany a Berlín. Stroje řady 383 společnosti ZSSK jsou plánovány v letošním roce pouze na vnitrostátní spoje mezi Bratislavou a východoslovenskou metropolí Košice, výhledově by se lokomotivy mohly vydat i do Maďarska a ČR, což bude předmětem dalších jednání.


Průměrné hodnocení (8 hlasů): 3.88

Další články této rubriky

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

Turistické vlaky procitly ze zimního spánkuTuristické vlaky procitly ze zimního spánku

4.4.2024 - Letošní turistická sezona na železnici v Praze a Středočeském kraji odstartovala předposlední březnový víkend. Nadšenci mohou opět vyrazit na tradiční jízdy do atraktivních míst, ale i na některé nové trasy. Kromě… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika