Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Ve Veselí nad Moravou modernizují stanici

Ve Veselí nad Moravou modernizují stanici

27.11.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Zlepšení komfortu cestujících při nastupování, vystupování a při příchodu k vlakům a také zvýšení bezpečnosti železniční dopravy prostřednictvím nového zabezpečovacího zařízení umožňujícího dálkové ovládání technologických zařízení železniční dopravní cesty či zvýšení rychlosti průjezdu vlaků – to jsou hlavní důvody přestavby nádraží ve Veselí nad Moravou.

Ve Veselí nad Moravou modernizují stanici

Vlaky Českých drah prozatím ve Veselí nad Moravou zajíždí jen k prvnímu a druhému nástupišti, třetí nástupiště je naopak celé v péči stavbařů. Práce jsou rozděleny na několik etap, při nichž se bude měnit provozní režim v závislosti na tom, které nástupiště bude právě k dispozici. Rekonstrukce se totiž odehrává za plného provozu. V samotné výpravní budově se plánuje v příštím roce rovněž oprava haly – konkrétně dlažby, omítky a částečně elektroinstalace. I přes stavební práce zůstane provoz haly pro zákazníky Českých drah zachován.


Průměrné hodnocení (9 hlasů): 3

Další články této rubriky

Regionální dopravu posílí nová vozidlaRegionální dopravu brzy posílí nová vozidla

7.6.2023 - České dráhy nasadí do regionů v letech 2023 až 2026 celkem 159 jednotek RegioPanter a RegioFox. Všechny jsou již objednané a vyrábí se. Část z nich už navíc byla uvedena do provozu a jejich dodávka bude pokračovat i během… »

V Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanterV Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanter

6.6.2023 - České dráhy v pondělí slavnostně pokřtily novou třívozovou soupravu RegioPanter, která bude už během tohoto měsíce nasazena na regionální trať z Opavy do Ostravy-Svinova v Moravskoslezském kraji. Jedná se o vůbec první… »

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika