Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Ve Veselí nad Moravou modernizují stanici

Ve Veselí nad Moravou modernizují stanici

27.11.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Zlepšení komfortu cestujících při nastupování, vystupování a při příchodu k vlakům a také zvýšení bezpečnosti železniční dopravy prostřednictvím nového zabezpečovacího zařízení umožňujícího dálkové ovládání technologických zařízení železniční dopravní cesty či zvýšení rychlosti průjezdu vlaků – to jsou hlavní důvody přestavby nádraží ve Veselí nad Moravou.

Ve Veselí nad Moravou modernizují stanici

Vlaky Českých drah prozatím ve Veselí nad Moravou zajíždí jen k prvnímu a druhému nástupišti, třetí nástupiště je naopak celé v péči stavbařů. Práce jsou rozděleny na několik etap, při nichž se bude měnit provozní režim v závislosti na tom, které nástupiště bude právě k dispozici. Rekonstrukce se totiž odehrává za plného provozu. V samotné výpravní budově se plánuje v příštím roce rovněž oprava haly – konkrétně dlažby, omítky a částečně elektroinstalace. I přes stavební práce zůstane provoz haly pro zákazníky Českých drah zachován.


Průměrné hodnocení (9 hlasů): 3

Další články této rubriky

Na periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidelNa periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidel

27.11.2022 - České dráhy v následujících čtyřech letech odešlou na výrobci předepsané periodické prohlídky a opravy přes 2 000 drážních vozidel. Ročně vyčlení na tuto údržbu kolem 3,5 miliardy korun. Zároveň s tím dopravce po svých… »

ČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlakůČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlaků

23.11.2022 - Čím přesnější informace o počtu cestujících budou České dráhy mít, tím pružněji mohou ony i objednavatelé dopravy reagovat na reálnou poptávku. Proto se aktuálně testují automatické sčítací systémy. Projekt dostala na… »

Ministři dopravy cestovali na zasedání vlakemMinistři dopravy cestovali na zasedání vlakem

21.11.2022 - Ministr dopravy Slovenska Andrej Doležal dorazil do Prahy na neformální zasedání ministrů dopravy Evropské unie vlakem. Využil k tomu spoje EC 172 z Bratislavy s příjezdem do Prahy Holešovic. Vlakem na setkání přijeli i jeho rakouský a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika