Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Ve Vendryni se diskutovalo o železnici

Ve Vendryni se diskutovalo o železnici

23.11.2016 – autor: MARTIN HARÁK

Vendryně nedaleko Třince hostila ve dnech 13. a 14. října účastníky mezinárodní dopravní konference, která se zabývala problematikou cestující veřejnosti během železniční přepravy. Nad konferencí převzali záštitu člen představenstva ČD Michal Štěpán a děkan Dopravní fakulty Jana Pernera Ivo Drahotský.

Ve Vendryni se diskutovalo o železnici

Většina přednášejících z ČR, Švýcarska nebo Rakouska kladla důraz na potřeby a očekávání zákazníků železnice nejen před cestou či během ní, ale současně na prvky konkurenceschopné dopravy. Mezi ně patří pohodlná sedadla, tepelná, akustická a optická pohoda či datová a telefonní dostupnost během jízdy vlaku. Jak se účastníci konference shodli, mezi důležité priority patří dokonale vyškolený provozní personál či informace o mimořádnostech během jízdy vlaku. 


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 2.5

Další články této rubriky

V Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanterV Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanter

6.6.2023 - České dráhy v pondělí slavnostně pokřtily novou třívozovou soupravu RegioPanter, která bude už během tohoto měsíce nasazena na regionální trať z Opavy do Ostravy-Svinova v Moravskoslezském kraji. Jedná se o vůbec první… »

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

Národní dopravce převzal další lokomotivu VectronNárodní dopravce převzal další lokomotivu Vectron

2.6.2023 - Česká dráhy převzaly na začátku května do nájmu od společnosti RSL první z letošních 12 lokomotiv Siemens Vectron. Jde o stroj s označením 193.566. Lokomotiva byla nasazena do provozu hned následující den a už 4. května… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika