Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Ve Varšavě jednali šéfové ČD a PKP

Ve Varšavě jednali šéfové ČD a PKP

9.2.2017 – autor: PETR SLONEK

V polovině prosince se ve Varšavě setkali šéfové sousedních národních železničních dopravců Pavel Krtek (ČD) a Mirosław Pawłowski (PKP).

Ve Varšavě jednali šéfové ČD a PKP

Na jednání se probírala témata řešená aktuálně v rámci organizace Společenství evropských železnic (CER) v Bruselu a koordinace zaujímaných postojů obou členských podniků. Klíčový zájem vyjádřili oba šéfové v diskuzi o prohlubování kvality mezinárodní železniční osobní dopravy provozované mezi oběma státy v kooperaci ČD a PKP Intercity. Pavel Krtek se dále aktivně zajímal i o aktuální stav holdingového uspořádání PKP, o efektivní synergie holdingu a o konkurenceschopnost železnice na polském přepravním trhu. Předseda představenstva a generální ředitel ČD zodpověděl otázky šéfa PKP týkající se úplatného převodu výpravních budov na Správu železniční dopravní cesty k 1. 7. 2016. Skupina PKP vykazuje roční konsolidovaný obrat tržeb v úrovni 75 mld. Kč, loni investovala 65 mld. Kč, z toho infrastrukturní podnik PLK 45 mld. Kč, PKP Intercity 15 mld. Kč a PKP Cargo 940 mil. Kč. V rámci Skupiny PKP pracuje na 70 tisíc zaměstnanců.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 4.29

Další články této rubriky

Regionální dopravu posílí nová vozidlaRegionální dopravu brzy posílí nová vozidla

7.6.2023 - České dráhy nasadí do regionů v letech 2023 až 2026 celkem 159 jednotek RegioPanter a RegioFox. Všechny jsou již objednané a vyrábí se. Část z nich už navíc byla uvedena do provozu a jejich dodávka bude pokračovat i během… »

V Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanterV Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanter

6.6.2023 - České dráhy v pondělí slavnostně pokřtily novou třívozovou soupravu RegioPanter, která bude už během tohoto měsíce nasazena na regionální trať z Opavy do Ostravy-Svinova v Moravskoslezském kraji. Jedná se o vůbec první… »

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika