Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Ve Sněmovně se na konferenci hovořilo o liberalizaci trhu

Ve Sněmovně se na konferenci hovořilo o liberalizaci trhu

2.6.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Co přinese liberalizace tuzemské železnici? To bylo nosné téma třiadvacátého kolokvia Želaktuel 2017, které hostila Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR.

Ve Sněmovně se na konferenci hovořilo o liberalizaci trhu

Na přednáškách kromě jiného zazněly názory na tržní pilíř liberalizačního balíčku, problematiku otevřeného trhu a zajištění dopravní obslužnosti či postřehy z liberalizace ve Švýcarsku a Bavorsku. Zástupce ministerstva dopravy pak přiblížil roli státu při zajišťování dopravní obslužnosti po roce 2019 a úlohu národního dopravce České dráhy po tomto datu. Želaktuel pořádaly Dopravní fakulta Jana Pernera Univerzity Pardubice spolu s podvýborem pro dopravu Sněmovního hospodářského výboru.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 2.14

Další články této rubriky

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

Turistické vlaky procitly ze zimního spánkuTuristické vlaky procitly ze zimního spánku

4.4.2024 - Letošní turistická sezona na železnici v Praze a Středočeském kraji odstartovala předposlední březnový víkend. Nadšenci mohou opět vyrazit na tradiční jízdy do atraktivních míst, ale i na některé nové trasy. Kromě… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika