Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / V Přelouči vznikne nový dopravní terminál

V Přelouči vznikne nový dopravní terminál

31.3.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Jako jeden z prvních ze sedmi nově připravovaných dopravních terminálů v pardubicko-hradecké aglomeraci by měl již v příštím roce sloužit veřejnosti terminál na železničním nádraží v Přelouči.

V Přelouči vznikne nový dopravní terminál

Právě zde již mají zcela připravený projekt včetně pravomocného stavebního povolení. Cestující využívající vlaky i autobusy se dočkají celkové rekonstrukce a zároveň modernizace prostor před výpravní budovou železniční stanice. Podle přeloučské radnice stávající situace už řadu let nevyhovuje požadavkům na bezpečný a moderní způsob dopravy. Projekt stavby počítá s vybudováním zcela nové točny a zastávek pro městské i regionální autobusy, k dispozici by měla být rovněž stání pro jízdní kola a navíc budou vybudována parkoviště typu Park+Ride a Kiss+Ride s kapacitou 67 míst. Přestupní terminál veřejné dopravy má být hotov nejpozději v druhé polovině roku 2018.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 3.86

Další články této rubriky

Nové terminály zrychlí nákup jízdenekNové terminály zrychlí nákup jízdenek

22.4.2024 - Cestující se již mohou ve vlacích Českých drah setkat s novými prodejními terminály. Prvním krajem, kde byla nová generace zařízení MOPAJ (MObilní Prodejní Automat Jízdenek) instalována, se stal Zlínský kraj. Postupně budou… »

S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál

15.4.2024 - Okamžik, kdy se moderní vlaky ComfortJet stanou vysokým standardem dálkových linek Českých drah, se rychle blíží. Aktuálně mají ČD k dispozici čtyři soupravy různého řazení s ohledem na předepsané zkoušky, které nyní… »

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika