Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / V Přelouči vznikne nový dopravní terminál

V Přelouči vznikne nový dopravní terminál

31.3.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Jako jeden z prvních ze sedmi nově připravovaných dopravních terminálů v pardubicko-hradecké aglomeraci by měl již v příštím roce sloužit veřejnosti terminál na železničním nádraží v Přelouči.

V Přelouči vznikne nový dopravní terminál

Právě zde již mají zcela připravený projekt včetně pravomocného stavebního povolení. Cestující využívající vlaky i autobusy se dočkají celkové rekonstrukce a zároveň modernizace prostor před výpravní budovou železniční stanice. Podle přeloučské radnice stávající situace už řadu let nevyhovuje požadavkům na bezpečný a moderní způsob dopravy. Projekt stavby počítá s vybudováním zcela nové točny a zastávek pro městské i regionální autobusy, k dispozici by měla být rovněž stání pro jízdní kola a navíc budou vybudována parkoviště typu Park+Ride a Kiss+Ride s kapacitou 67 míst. Přestupní terminál veřejné dopravy má být hotov nejpozději v druhé polovině roku 2018.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 3.86

Další články této rubriky

Na periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidelNa periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidel

27.11.2022 - České dráhy v následujících čtyřech letech odešlou na výrobci předepsané periodické prohlídky a opravy přes 2 000 drážních vozidel. Ročně vyčlení na tuto údržbu kolem 3,5 miliardy korun. Zároveň s tím dopravce po svých… »

ČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlakůČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlaků

23.11.2022 - Čím přesnější informace o počtu cestujících budou České dráhy mít, tím pružněji mohou ony i objednavatelé dopravy reagovat na reálnou poptávku. Proto se aktuálně testují automatické sčítací systémy. Projekt dostala na… »

Ministři dopravy cestovali na zasedání vlakemMinistři dopravy cestovali na zasedání vlakem

21.11.2022 - Ministr dopravy Slovenska Andrej Doležal dorazil do Prahy na neformální zasedání ministrů dopravy Evropské unie vlakem. Využil k tomu spoje EC 172 z Bratislavy s příjezdem do Prahy Holešovic. Vlakem na setkání přijeli i jeho rakouský a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika