Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / V Přelouči vznikne nový dopravní terminál

V Přelouči vznikne nový dopravní terminál

31.3.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Jako jeden z prvních ze sedmi nově připravovaných dopravních terminálů v pardubicko-hradecké aglomeraci by měl již v příštím roce sloužit veřejnosti terminál na železničním nádraží v Přelouči.

V Přelouči vznikne nový dopravní terminál

Právě zde již mají zcela připravený projekt včetně pravomocného stavebního povolení. Cestující využívající vlaky i autobusy se dočkají celkové rekonstrukce a zároveň modernizace prostor před výpravní budovou železniční stanice. Podle přeloučské radnice stávající situace už řadu let nevyhovuje požadavkům na bezpečný a moderní způsob dopravy. Projekt stavby počítá s vybudováním zcela nové točny a zastávek pro městské i regionální autobusy, k dispozici by měla být rovněž stání pro jízdní kola a navíc budou vybudována parkoviště typu Park+Ride a Kiss+Ride s kapacitou 67 míst. Přestupní terminál veřejné dopravy má být hotov nejpozději v druhé polovině roku 2018.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 3.86

Další články této rubriky

 Láska k vlakům ho přivedla k Sergejům Láska k vlakům ho přivedla k Sergejům

5.4.2021 - Patří k těm, kteří nejsou na železnici na první pohled příliš vidět, a cestující o něm zpravidla ani neví. Přesto je jeho profese nezastupitelná. Strojvedoucí Petr Proft vyrostl na nádraží a život jeho celé rodiny je spojený s… »

Testy nových vozů se chýlí k závěruTesty nových vozů se chýlí k závěru

2.4.2021 - České dráhy začnou ve druhé polovině roku nasazovat na linky mezi Prahou a Chebem nejmodernější vlaky z produkce konsorcia Siemens Mobility a Škoda Transportation. Postupně na tyto linky vyjede 10 pětivozových souprav, každá s… »

Další posila lokomotivního parku ČD CargoDalší posila lokomotivního parku ČD Cargo

1.4.2021 - ohledem na rostoucí objem přeprav v zahraničí potřebuje ČD Cargo pro jejich plné pokrytí stále více interoperabilních lokomotiv. Jejich flotilu dnes tvoří 12 lokomotiv řady 383 Vectron, kterou v lednu letošního roku doplnilo sedm… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika