Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / V Pendolinu si můžete objednat teplé jídlo přes web

V Pendolinu si můžete objednat teplé jídlo přes web

11.2.2013 – autor: VÁCALV RUBEŠ

Od pondělí 4. února rozšířily České dráhy možnosti palubního portálu spojů SuperCity Pendolino. Cestující, který chce během své cesty nejrychlejším domácím vlakem využít nabídky bistro oddílu, ho už nemusí fyzicky vůbec navštívit. Stačí jen, když si na svém notebooku, tabletu či chytrém telefonu otevře stránky palubního portálu Pendolina a vybere si z kompletní nabídky pokrmů a nápojů. Stevardi mu poté doručí objednávku přímo až na jeho místo zcela zdarma.

V Pendolinu si můžete objednat teplé jídlo přes web

Řešíte často ve vlaku dilema, zda opustit své místo i zavazadla, abyste utišili svůj hlad či chuť v jídelním voze? Ve spojích SC Pendolino vás už tato otázka nemusí trápit. Palubní portál nyní nově nabízí přehledný výběr gastronomických produktů, které vám během jízdy obsluha doručí přímo na vaše místo! Vybírat můžete z několika snídaňových menu, polévek, hlavních jídel, alkoholických nápojů, sezonních nabídek i širokého výhodného menu. Stačí jen vybranou položku vložit do virtuálního nákupního košíku a vyplnit kontaktní údaje, aby vás stevardi či stevardky mohli přesně lokalizovat.

Přineseme jídlo do dvaceti minut

Cestující musí ovšem při objednávce uvést číslo sedadla a číslo vozu v konkrétním vlaku (tyto údaje jsou na jízdním dokladu), cílovou stanici, kontaktní e-mail a způsob platby. Pro uhrazení konzumace je totiž možno využít kromě hotovosti také platební kartu, a to prostřednictvím přenosného platebního terminálu. Odeslaná objednávka se bezdrátově prostřednictvím palubní sítě přenese na tablet obsluhy bistro oddílu. Garantovaná doba pro doručení konzumace na místo cestujícího je maximálně 20 minut. Za donášku na místo nezaplatí zákazník ani korunu navíc. On-line objednávky byly spuštěny na základě spolupráce s výhradním poskytovatelem cateringových služeb ve vlacích Českých drah – společností JLV. Tento systém má oslovit zejména cestující, kteří by rádi využili gastronomických služeb v Pendolinu, ale nemohou či nechtějí z různých důvodů opustit své místo. „Vycházíme tak vstříc lidem, kteří například chtějí mít svá zavazadla stále pod dohledem,“ vysvětluje Jan Valeš, ředitel pro obchod a marketing JLV. Typické to může být i pro cestující, kteří jedou sami. Novinka jistě zaujme také rodiny s dětmi, které se tak nebudou muset s ratolestmi přesouvat do bistro oddílu a hledat společné místo. 

Speciální obaly proti chladnutí

Důležitým faktorem pro plnohodnotnost služby je volba servírovacích nádob. Speciálně pro tuto službu byly proto vyvinuty jednorázové obaly opatřené víkem proti chladnutí, které stevard bezprostředně před konzumací odstraní. Součástí obalu je také jednorázový příbor a ubrousek. I nadále zůstane v provozu také minibar, jehož obsluha nabídne zejména drobné pochutiny, teplé a studené nápoje. O možnost občerstvení tak nebudou ochuzeni ani cestující, kteří nemají k dispozici žádné zařízení s technologií wi-fi nebo se rozhodnou teprve při pohledu na nabídku minibaru.

Pokročilý on-line objednávkový systém, který umožňuje donášku plnohodnotného teplého (!) jídla až na místo klienta, je v českých vlacích naprostou novinkou. Tato služba je srovnatelná jen se systémem objednávek prestižních leteckých společností v moderních letadlech. Palubní portál Pendolina se tak stává nejen prostředkem k zábavě, ale šetří i kroky a čas cestujících. 

VÝBĚR Z NABÍDKY

Polévky: zakarpatský boršč, gulášová polévka, hovězí vývar

Hlavní jídla: farmářská pečená žebra v pikantní marinádě, farfalle s tomaty, špenátem a parmazánem, svíčková na smetaně s houskovým knedlíkem

Saláty: trhaný ledový salát à la Caesar s dresinkem


Průměrné hodnocení (8 hlasů): 2.63

Další články této rubriky

Na periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidelNa periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidel

27.11.2022 - České dráhy v následujících čtyřech letech odešlou na výrobci předepsané periodické prohlídky a opravy přes 2 000 drážních vozidel. Ročně vyčlení na tuto údržbu kolem 3,5 miliardy korun. Zároveň s tím dopravce po svých… »

ČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlakůČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlaků

23.11.2022 - Čím přesnější informace o počtu cestujících budou České dráhy mít, tím pružněji mohou ony i objednavatelé dopravy reagovat na reálnou poptávku. Proto se aktuálně testují automatické sčítací systémy. Projekt dostala na… »

Ministři dopravy cestovali na zasedání vlakemMinistři dopravy cestovali na zasedání vlakem

21.11.2022 - Ministr dopravy Slovenska Andrej Doležal dorazil do Prahy na neformální zasedání ministrů dopravy Evropské unie vlakem. Využil k tomu spoje EC 172 z Bratislavy s příjezdem do Prahy Holešovic. Vlakem na setkání přijeli i jeho rakouský a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika