Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / V Pardubicích vyroste nová lávka a nástupiště

V Pardubicích vyroste nová lávka a nástupiště

8.1.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Pardubické hlavní nádraží a jeho nejbližší okolí projde v příštích dvou letech zásadní obnovou. Největší vizuální změnou bude výstavba mohutné dlouhé lávky pro pěší, která překlene prostor mezi všemi nástupišti a povede až na začátek čtvrti Dukla do místa poblíž vozovny autobusů a trolejbusů.

V Pardubicích vyroste nová lávka a nástupiště

Lávka, kterou navrhl architekt Milan Košař z ateliéru ArchiKo, by měla znamenat velkou výhodu a usnadnění především pro cestující ze železničních spojů, cestu si budou moci ale zkrátit i obyvatelé přilehlé čtvrti. Kromě lávky plánují v Pardubicích rekonstrukci ojedinělé výpravní budovy, výstavbu nového, pátého nástupiště a současně kilometr a půl dlouhou protihlukovou stěnu. Se začátkem stavebních prací se počítá již v roce 2019 a potrvají přibližně tři roky. Celkové náklady rekonstrukce se odhadují na částku dosahující téměř čtyř miliard korun.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 3.29

Další články této rubriky

Minibary ČD obsloužily za prvních sedm měsíců přes 640 tisíc cestujícíchMinibary ČD obsloužily za prvních sedm měsíců přes 640 tisíc cestujících

25.9.2023 - Služba ČD Minibar se dlouhodobě těší velké přízni. Nejoblíbenější jsou v nabídce minibarů i nadále především teplé nápoje, které si zákazníci mohou zakoupit již za 15 korun. Za prvních sedm měsíců letošního roku se… »

Bechyňka vyhlíží komfortnější vozyBechyňka vyhlíží komfortnější vozy

21.9.2023 - Zvýšit komfort cestování na nejstarší elektrifikované trati v republice chtějí České dráhy a Jihočeský kraj. Proto zde 23. srpna otestovaly vozy typu Btn753, které dříve sloužily převážně s motorovými vozy. Cestujícím by… »

Vlaky jezdí nejpřesněji za posledních sedm letVlaky ČD jezdí nejpřesněji za posledních sedm let

18.9.2023 - V první polovině letošního roku jezdily vlaky Českých drah s přesností 88,8 %. Pokud by se přihlédlo pouze k příčinám zpoždění vzniklých na straně národního dopravce, pak by přesnost byla dokonce 98,9%. To představuje… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika