Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / V Pardubicích vyroste nová lávka a nástupiště

V Pardubicích vyroste nová lávka a nástupiště

8.1.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Pardubické hlavní nádraží a jeho nejbližší okolí projde v příštích dvou letech zásadní obnovou. Největší vizuální změnou bude výstavba mohutné dlouhé lávky pro pěší, která překlene prostor mezi všemi nástupišti a povede až na začátek čtvrti Dukla do místa poblíž vozovny autobusů a trolejbusů.

V Pardubicích vyroste nová lávka a nástupiště

Lávka, kterou navrhl architekt Milan Košař z ateliéru ArchiKo, by měla znamenat velkou výhodu a usnadnění především pro cestující ze železničních spojů, cestu si budou moci ale zkrátit i obyvatelé přilehlé čtvrti. Kromě lávky plánují v Pardubicích rekonstrukci ojedinělé výpravní budovy, výstavbu nového, pátého nástupiště a současně kilometr a půl dlouhou protihlukovou stěnu. Se začátkem stavebních prací se počítá již v roce 2019 a potrvají přibližně tři roky. Celkové náklady rekonstrukce se odhadují na částku dosahující téměř čtyř miliard korun.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 3.29

Další články této rubriky

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

Národní dopravce převzal další lokomotivu VectronNárodní dopravce převzal další lokomotivu Vectron

2.6.2023 - Česká dráhy převzaly na začátku května do nájmu od společnosti RSL první z letošních 12 lokomotiv Siemens Vectron. Jde o stroj s označením 193.566. Lokomotiva byla nasazena do provozu hned následující den a už 4. května… »

České dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kolČeské dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kol

23.5.2023 - České dráhy letos zjednodušily cenové tarify pro přepravu jízdních kol na dvě pásma. Vypravují zároveň i několik speciálních cyklovlaků do turisticky vyhledávaných oblastí v ČR. Jízdní kolo lze přepravit prakticky ve všech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika