Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / V Holešově vznikne moderní přestupní bod

V Holešově vznikne moderní přestupní bod

22.3.2018 – autor: MARTIN HARÁK

V rámci celkové rekonstrukce stávajícího autobusového nádraží, které se nachází v těsném sousedství železniční stanice, vznikne v Holešově ve Zlínském kraji moderní dopravní a přestupní terminál, který propojí autobusové a vlakové nádraží.

V Holešově vznikne moderní přestupní bod

Zahájení přestavby stávajících nevyhovujících prostor naplánovalo město Holešov na polovinu března, hotovo by mělo být do konce letošních prázdnin. První a druhé nástupiště dopravního terminálu bude zastřešeno, zakryté bude i propojení do železniční stanice, což znamená naprosto zásadní změnu oproti současnému stavu. Podle místostarosty města Jaroslava Chmelaře naplánovalo město výstavbu terminálu v koordinaci s plánovanou úpravou kolejiště a jeho peronizací, kterou by měl manažer železniční infrastruktury realizovat během příštího roku. Cestující z vlaků Českých drah i autobusových linek budou navíc informováni o spojích z nových sdružených informačních panelů umístěných jak v prostoru autobusového nádraží, tak železniční stanice. V rámci terminálu se počítá i s rozšířením počtu parkovacích míst pro osobní automobily a stání pro cyklisty.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 2.5

Další články této rubriky

Minibary ČD obsloužily za prvních sedm měsíců přes 640 tisíc cestujícíchMinibary ČD obsloužily za prvních sedm měsíců přes 640 tisíc cestujících

25.9.2023 - Služba ČD Minibar se dlouhodobě těší velké přízni. Nejoblíbenější jsou v nabídce minibarů i nadále především teplé nápoje, které si zákazníci mohou zakoupit již za 15 korun. Za prvních sedm měsíců letošního roku se… »

Bechyňka vyhlíží komfortnější vozyBechyňka vyhlíží komfortnější vozy

21.9.2023 - Zvýšit komfort cestování na nejstarší elektrifikované trati v republice chtějí České dráhy a Jihočeský kraj. Proto zde 23. srpna otestovaly vozy typu Btn753, které dříve sloužily převážně s motorovými vozy. Cestujícím by… »

Vlaky jezdí nejpřesněji za posledních sedm letVlaky ČD jezdí nejpřesněji za posledních sedm let

18.9.2023 - V první polovině letošního roku jezdily vlaky Českých drah s přesností 88,8 %. Pokud by se přihlédlo pouze k příčinám zpoždění vzniklých na straně národního dopravce, pak by přesnost byla dokonce 98,9%. To představuje… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika