Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / V Holešově vznikne moderní přestupní bod

V Holešově vznikne moderní přestupní bod

22.3.2018 – autor: MARTIN HARÁK

V rámci celkové rekonstrukce stávajícího autobusového nádraží, které se nachází v těsném sousedství železniční stanice, vznikne v Holešově ve Zlínském kraji moderní dopravní a přestupní terminál, který propojí autobusové a vlakové nádraží.

V Holešově vznikne moderní přestupní bod

Zahájení přestavby stávajících nevyhovujících prostor naplánovalo město Holešov na polovinu března, hotovo by mělo být do konce letošních prázdnin. První a druhé nástupiště dopravního terminálu bude zastřešeno, zakryté bude i propojení do železniční stanice, což znamená naprosto zásadní změnu oproti současnému stavu. Podle místostarosty města Jaroslava Chmelaře naplánovalo město výstavbu terminálu v koordinaci s plánovanou úpravou kolejiště a jeho peronizací, kterou by měl manažer železniční infrastruktury realizovat během příštího roku. Cestující z vlaků Českých drah i autobusových linek budou navíc informováni o spojích z nových sdružených informačních panelů umístěných jak v prostoru autobusového nádraží, tak železniční stanice. V rámci terminálu se počítá i s rozšířením počtu parkovacích míst pro osobní automobily a stání pro cyklisty.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 2.5

Další články této rubriky

Nadační fond Skupiny ČD pomůže železničářům v nouzi Nadační fond Skupiny ČD pomůže železničářům v nouzi

5.8.2020 - České dráhy a jejich největší dceřiná společnost ČD Cargo založily Nadační fond Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM. Cílem je podporovat železničáře, kteří při výkonu svého zaměstnání utrpěli úraz nebo se nikoli vlastní… »

Posázavský pacifik oslavil 120. výročíPosázavský pacifik oslavil 120. výročí

27.7.2020 - Vyhlášená železniční trať nazývaná jako Posázavský pacifik letos oslavila 120. výročí. Dráha se stavěla a zprovozňovala po částech a jako celek byla dokončena v roce 1900. Proslavila se také díky českému trampingu, který se v… »

Rakouská Westbahn získá čtyři kolejeRakouská Westbahn získá čtyři koleje

24.7.2020 - ÖBB Infrastruktur AG pokračuje v modernizaci nejvytíženější rakouské železnice z Vídně na západ země, která je známá jako Westbahn. Cestu k jejímu rozšíření na čtyřkolejnou trať mezi Lincem a Welsem nyní otevřel Spolkový… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika