Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / V Holešově vznikne moderní přestupní bod

V Holešově vznikne moderní přestupní bod

22.3.2018 – autor: MARTIN HARÁK

V rámci celkové rekonstrukce stávajícího autobusového nádraží, které se nachází v těsném sousedství železniční stanice, vznikne v Holešově ve Zlínském kraji moderní dopravní a přestupní terminál, který propojí autobusové a vlakové nádraží.

V Holešově vznikne moderní přestupní bod

Zahájení přestavby stávajících nevyhovujících prostor naplánovalo město Holešov na polovinu března, hotovo by mělo být do konce letošních prázdnin. První a druhé nástupiště dopravního terminálu bude zastřešeno, zakryté bude i propojení do železniční stanice, což znamená naprosto zásadní změnu oproti současnému stavu. Podle místostarosty města Jaroslava Chmelaře naplánovalo město výstavbu terminálu v koordinaci s plánovanou úpravou kolejiště a jeho peronizací, kterou by měl manažer železniční infrastruktury realizovat během příštího roku. Cestující z vlaků Českých drah i autobusových linek budou navíc informováni o spojích z nových sdružených informačních panelů umístěných jak v prostoru autobusového nádraží, tak železniční stanice. V rámci terminálu se počítá i s rozšířením počtu parkovacích míst pro osobní automobily a stání pro cyklisty.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 2.5

Další články této rubriky

Na periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidelNa periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidel

27.11.2022 - České dráhy v následujících čtyřech letech odešlou na výrobci předepsané periodické prohlídky a opravy přes 2 000 drážních vozidel. Ročně vyčlení na tuto údržbu kolem 3,5 miliardy korun. Zároveň s tím dopravce po svých… »

ČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlakůČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlaků

23.11.2022 - Čím přesnější informace o počtu cestujících budou České dráhy mít, tím pružněji mohou ony i objednavatelé dopravy reagovat na reálnou poptávku. Proto se aktuálně testují automatické sčítací systémy. Projekt dostala na… »

Ministři dopravy cestovali na zasedání vlakemMinistři dopravy cestovali na zasedání vlakem

21.11.2022 - Ministr dopravy Slovenska Andrej Doležal dorazil do Prahy na neformální zasedání ministrů dopravy Evropské unie vlakem. Využil k tomu spoje EC 172 z Bratislavy s příjezdem do Prahy Holešovic. Vlakem na setkání přijeli i jeho rakouský a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika