Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / V Drážďanech jednali zástupci železnic a krajů

V Drážďanech jednali zástupci železnic a krajů

18.12.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Ke kulatému stolu v drážďanském hotelu Pullman usedli zástupci českých a německých správců infrastruktury, dopravců, ministerstev dopravy a samospráv.

V Drážďanech jednali zástupci železnic a krajů

Na setkání, které se konalo v rámci společného projektu SŽDC a ČD Železniční doprava pro kraje 2017, se hovořilo i o zvýšení efektivity železniční dopravy v příhraničních oblastech, návaznosti regionálních spojů na vlaky vyšší kvality, ale také o modernizaci železnic a stavbě vysokorychlostní trati mezi Drážďany a Prahou. Delegáti probrali integrované systémy, tarify či další spolupráci v oblasti investic a výstavby. Delegaci Českých drah vedl místopředseda představenstva ČD Ludvík Urban. Připomněl, že v případě, že budou VRT postaveny, jsou ČD připraveny na tuto trať nasadit adekvátní vlaky. Urbana doprovázeli jeho kolegyně Lenka Zohnová či ředitel odboru regionálních obchodních center (ROC) Zbyněk Savara. 


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 2.29

Další články této rubriky

Nové terminály zrychlí nákup jízdenekNové terminály zrychlí nákup jízdenek

22.4.2024 - Cestující se již mohou ve vlacích Českých drah setkat s novými prodejními terminály. Prvním krajem, kde byla nová generace zařízení MOPAJ (MObilní Prodejní Automat Jízdenek) instalována, se stal Zlínský kraj. Postupně budou… »

S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál

15.4.2024 - Okamžik, kdy se moderní vlaky ComfortJet stanou vysokým standardem dálkových linek Českých drah, se rychle blíží. Aktuálně mají ČD k dispozici čtyři soupravy různého řazení s ohledem na předepsané zkoušky, které nyní… »

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika