Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / V Drážďanech jednali zástupci železnic a krajů

V Drážďanech jednali zástupci železnic a krajů

18.12.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Ke kulatému stolu v drážďanském hotelu Pullman usedli zástupci českých a německých správců infrastruktury, dopravců, ministerstev dopravy a samospráv.

V Drážďanech jednali zástupci železnic a krajů

Na setkání, které se konalo v rámci společného projektu SŽDC a ČD Železniční doprava pro kraje 2017, se hovořilo i o zvýšení efektivity železniční dopravy v příhraničních oblastech, návaznosti regionálních spojů na vlaky vyšší kvality, ale také o modernizaci železnic a stavbě vysokorychlostní trati mezi Drážďany a Prahou. Delegáti probrali integrované systémy, tarify či další spolupráci v oblasti investic a výstavby. Delegaci Českých drah vedl místopředseda představenstva ČD Ludvík Urban. Připomněl, že v případě, že budou VRT postaveny, jsou ČD připraveny na tuto trať nasadit adekvátní vlaky. Urbana doprovázeli jeho kolegyně Lenka Zohnová či ředitel odboru regionálních obchodních center (ROC) Zbyněk Savara. 


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 2.29

Další články této rubriky

Minibary ČD obsloužily za prvních sedm měsíců přes 640 tisíc cestujícíchMinibary ČD obsloužily za prvních sedm měsíců přes 640 tisíc cestujících

25.9.2023 - Služba ČD Minibar se dlouhodobě těší velké přízni. Nejoblíbenější jsou v nabídce minibarů i nadále především teplé nápoje, které si zákazníci mohou zakoupit již za 15 korun. Za prvních sedm měsíců letošního roku se… »

Bechyňka vyhlíží komfortnější vozyBechyňka vyhlíží komfortnější vozy

21.9.2023 - Zvýšit komfort cestování na nejstarší elektrifikované trati v republice chtějí České dráhy a Jihočeský kraj. Proto zde 23. srpna otestovaly vozy typu Btn753, které dříve sloužily převážně s motorovými vozy. Cestujícím by… »

Vlaky jezdí nejpřesněji za posledních sedm letVlaky ČD jezdí nejpřesněji za posledních sedm let

18.9.2023 - V první polovině letošního roku jezdily vlaky Českých drah s přesností 88,8 %. Pokud by se přihlédlo pouze k příčinám zpoždění vzniklých na straně národního dopravce, pak by přesnost byla dokonce 98,9%. To představuje… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika