Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / V Drážďanech jednali zástupci železnic a krajů

V Drážďanech jednali zástupci železnic a krajů

18.12.2017 – autor: JOSEF HOLEK

Ke kulatému stolu v drážďanském hotelu Pullman usedli zástupci českých a německých správců infrastruktury, dopravců, ministerstev dopravy a samospráv.

V Drážďanech jednali zástupci železnic a krajů

Na setkání, které se konalo v rámci společného projektu SŽDC a ČD Železniční doprava pro kraje 2017, se hovořilo i o zvýšení efektivity železniční dopravy v příhraničních oblastech, návaznosti regionálních spojů na vlaky vyšší kvality, ale také o modernizaci železnic a stavbě vysokorychlostní trati mezi Drážďany a Prahou. Delegáti probrali integrované systémy, tarify či další spolupráci v oblasti investic a výstavby. Delegaci Českých drah vedl místopředseda představenstva ČD Ludvík Urban. Připomněl, že v případě, že budou VRT postaveny, jsou ČD připraveny na tuto trať nasadit adekvátní vlaky. Urbana doprovázeli jeho kolegyně Lenka Zohnová či ředitel odboru regionálních obchodních center (ROC) Zbyněk Savara. 


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 2.29

Další články této rubriky

Na periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidelNa periodické prohlídky a opravy České dráhy pošlou tisíce vozidel

27.11.2022 - České dráhy v následujících čtyřech letech odešlou na výrobci předepsané periodické prohlídky a opravy přes 2 000 drážních vozidel. Ročně vyčlení na tuto údržbu kolem 3,5 miliardy korun. Zároveň s tím dopravce po svých… »

ČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlakůČD testují sčítače cestujících, poskytnou data o vytížení vlaků

23.11.2022 - Čím přesnější informace o počtu cestujících budou České dráhy mít, tím pružněji mohou ony i objednavatelé dopravy reagovat na reálnou poptávku. Proto se aktuálně testují automatické sčítací systémy. Projekt dostala na… »

Ministři dopravy cestovali na zasedání vlakemMinistři dopravy cestovali na zasedání vlakem

21.11.2022 - Ministr dopravy Slovenska Andrej Doležal dorazil do Prahy na neformální zasedání ministrů dopravy Evropské unie vlakem. Využil k tomu spoje EC 172 z Bratislavy s příjezdem do Prahy Holešovic. Vlakem na setkání přijeli i jeho rakouský a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika