Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / V depech se diskutovalo o vozidlovém parku

V depech se diskutovalo o vozidlovém parku

28.8.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Pod vedením člena představenstva Českých drah Michala Štěpána a ředitele jeho kanceláře Radka Dvořáka se během srpna uskutečnily pracovní semináře pro střední technický a provozní personál všech pěti Dep kolejových vozidel národního dopravce.

V depech se diskutovalo o vozidlovém parku

Společně jednali o smluvních závazcích ČD, kde zástupci Úseku osobní dopravy informovali o parametrech, podle kterých jsou jednotlivé smlouvy vyhodnocovány. Hodně se diskutovalo o kvalitě vozidlového parku, jeho obnově a také o délce trvání a kvalitě oprav. Důležitým bodem schůzky se stala i kapitola pořizování náhradních dílů i softwarových úloh, které ne vždy umožňují využití svého potenciálu. Výstupy z těchto úloh nejsou pokaždé efektivní, a tak se ne vždy daří eliminovat nežádoucí výpadek kvalitních vozidel. Jejich náhrada staršími vozy je pak bohužel zdrojem nespokojenosti jak ze strany zákazníků, tak i objednatelů dopravy. Hovořilo se i o obězích vozidel a turnusových potřebách, o technologii údržby během obratů a o problematice termínování přístavby vozidel k jednotlivým dílenským opravám.


Průměrné hodnocení (21 hlasů): 1.81

Další články této rubriky

V Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanterV Ostravě se představila první nová třívozová jednotka RegioPanter

6.6.2023 - České dráhy v pondělí slavnostně pokřtily novou třívozovou soupravu RegioPanter, která bude už během tohoto měsíce nasazena na regionální trať z Opavy do Ostravy-Svinova v Moravskoslezském kraji. Jedná se o vůbec první… »

Nová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlůmNová myčka je šetrnější k přírodě i vozidlům

5.6.2023 - České dráhy na začátku května zprovoznily novou mycí linku železničních vozidel v Havlíčkově Brodě, která oproti zavedeným technologiím přináší řadu inovací. Tou nejpodstatnější je větší ohled na životní prostředí a… »

Národní dopravce převzal další lokomotivu VectronNárodní dopravce převzal další lokomotivu Vectron

2.6.2023 - Česká dráhy převzaly na začátku května do nájmu od společnosti RSL první z letošních 12 lokomotiv Siemens Vectron. Jde o stroj s označením 193.566. Lokomotiva byla nasazena do provozu hned následující den a už 4. května… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika