Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / V depech se diskutovalo o vozidlovém parku

V depech se diskutovalo o vozidlovém parku

28.8.2017 – autor: MARTIN HARÁK

Pod vedením člena představenstva Českých drah Michala Štěpána a ředitele jeho kanceláře Radka Dvořáka se během srpna uskutečnily pracovní semináře pro střední technický a provozní personál všech pěti Dep kolejových vozidel národního dopravce.

V depech se diskutovalo o vozidlovém parku

Společně jednali o smluvních závazcích ČD, kde zástupci Úseku osobní dopravy informovali o parametrech, podle kterých jsou jednotlivé smlouvy vyhodnocovány. Hodně se diskutovalo o kvalitě vozidlového parku, jeho obnově a také o délce trvání a kvalitě oprav. Důležitým bodem schůzky se stala i kapitola pořizování náhradních dílů i softwarových úloh, které ne vždy umožňují využití svého potenciálu. Výstupy z těchto úloh nejsou pokaždé efektivní, a tak se ne vždy daří eliminovat nežádoucí výpadek kvalitních vozidel. Jejich náhrada staršími vozy je pak bohužel zdrojem nespokojenosti jak ze strany zákazníků, tak i objednatelů dopravy. Hovořilo se i o obězích vozidel a turnusových potřebách, o technologii údržby během obratů a o problematice termínování přístavby vozidel k jednotlivým dílenským opravám.


Průměrné hodnocení (21 hlasů): 1.81

Další články této rubriky

S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál

15.4.2024 - Okamžik, kdy se moderní vlaky ComfortJet stanou vysokým standardem dálkových linek Českých drah, se rychle blíží. Aktuálně mají ČD k dispozici čtyři soupravy různého řazení s ohledem na předepsané zkoušky, které nyní… »

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika