Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / V České Lípě byl předán šek na opravu Albatrosa

V České Lípě byl předán šek na opravu Albatrosa

11.7.2022

Den plný parních lokomotiv si 4. června užili návštěvníci České Lípy a okolí. Ve směru do Doks, Mimoně nebo Blíževedel a zpět jezdila Rosnička 464.202. Součástí nostalgických jízd byla i dobročinná akce – předání šeku na opravu legendárního Albatrosa.

V České Lípě byl předán šek na opravu Albatrosa

V České Lípě je více než rok deponován stroj 498.112. Na jeho opravu do vystavovatelného stavu byl na přelomu května a června 2021 ve spolupráci s Nadací Okřídlené kolo otevřen sbírkový účet, kde se podařilo od řady dárců nasbírat více než 270 tisíc korun. Navíc se nadace rozhodla, že vybranou částku dorovná na rovných 300 tisíc Kč. Částka byla předána u opravované lokomotivy. Ve stejný den byl otevřen sbírkový účet na opravu další parní lokomotivy v České Lípě. Vybrané peníze mají pomoci uvést do provozuschopného stavu Šlechtičnu (475.179), takzvanou Děčínskou Lízu. Na zajištění financí na opravu obou lokomotiv se podílí i společnost LOCOMOTIF.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1

Další články této rubriky

Národní dopravce převzal další lokomotivu VectronNárodní dopravce převzal další lokomotivu Vectron

2.6.2023 - Česká dráhy převzaly na začátku května do nájmu od společnosti RSL první z letošních 12 lokomotiv Siemens Vectron. Jde o stroj s označením 193.566. Lokomotiva byla nasazena do provozu hned následující den a už 4. května… »

České dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kolČeské dráhy upravily tarify pro přepravu jízdních kol

23.5.2023 - České dráhy letos zjednodušily cenové tarify pro přepravu jízdních kol na dvě pásma. Vypravují zároveň i několik speciálních cyklovlaků do turisticky vyhledávaných oblastí v ČR. Jízdní kolo lze přepravit prakticky ve všech… »

České dráhy upozornily na špatný stav slovenských kolejíČeské dráhy upozornily na špatný stav slovenských kolejí

19.5.2023 - České dráhy a Asociace železničních dopravců Slovenska (AROS) upozornily správce slovenských kolejí Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) na špatný stav infrastruktury v zemi. Vyzvaly společnost k rychlé nápravě. ŽSR v reakci na… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika