Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / V České Lípě byl předán šek na opravu Albatrosa

V České Lípě byl předán šek na opravu Albatrosa

11.7.2022

Den plný parních lokomotiv si 4. června užili návštěvníci České Lípy a okolí. Ve směru do Doks, Mimoně nebo Blíževedel a zpět jezdila Rosnička 464.202. Součástí nostalgických jízd byla i dobročinná akce – předání šeku na opravu legendárního Albatrosa.

V České Lípě byl předán šek na opravu Albatrosa

V České Lípě je více než rok deponován stroj 498.112. Na jeho opravu do vystavovatelného stavu byl na přelomu května a června 2021 ve spolupráci s Nadací Okřídlené kolo otevřen sbírkový účet, kde se podařilo od řady dárců nasbírat více než 270 tisíc korun. Navíc se nadace rozhodla, že vybranou částku dorovná na rovných 300 tisíc Kč. Částka byla předána u opravované lokomotivy. Ve stejný den byl otevřen sbírkový účet na opravu další parní lokomotivy v České Lípě. Vybrané peníze mají pomoci uvést do provozuschopného stavu Šlechtičnu (475.179), takzvanou Děčínskou Lízu. Na zajištění financí na opravu obou lokomotiv se podílí i společnost LOCOMOTIF.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1

Další články této rubriky

S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál S jednotkami ComfortJet se seznamuje provozní personál

15.4.2024 - Okamžik, kdy se moderní vlaky ComfortJet stanou vysokým standardem dálkových linek Českých drah, se rychle blíží. Aktuálně mají ČD k dispozici čtyři soupravy různého řazení s ohledem na předepsané zkoušky, které nyní… »

ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024ČD oficiálním dopravcem MS v ledním hokeji 2024

11.4.2024 - Národní dopravce zajistí během letošního světového šampionátu v hokeji v Česku přepravu hokejových týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě. V květnu vypraví sedm párů… »

Začala obnova vjezdové části depa v Michli Začala obnova vjezdové části depa v Michli

8.4.2024 - Výměna 21 výhybek, tří kilometrů kolejí a 5,5 kilometru trakčního vedení – to vše se uskuteční při letošní komplexní modernizaci vjezdové části Centra údržby Praha jih v pražské Michli. Jedná se o dosud největší obnovu… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika